هولوکاست مسلمانان میانمار؛ ارمغان اومانیسم در افراط گرایی و اسلام ستیزی

      لزوم محکومیت عاملان کشتار و هولوکاست مسلمانان مظلوم میانمار  از سوی   همۀ دولت های بین المللی  به ویژه جوامع اسلامی هم چنین ضرورت حمایت همه جانبه جوامع بشری به ویژه دولت ها و ملت های اسلامی از مسلمانان مظلوم میانمار برای برون رفت از یک فاجعۀ  عظیم انسانی  بسیار حیاتی است.   […]

 

 

 

لزوم محکومیت عاملان کشتار و هولوکاست مسلمانان مظلوم میانمار  از سوی   همۀ دولت های بین المللی  به ویژه جوامع اسلامی هم چنین ضرورت حمایت همه جانبه جوامع بشری به ویژه دولت ها و ملت های اسلامی از مسلمانان مظلوم میانمار برای برون رفت از یک فاجعۀ  عظیم انسانی  بسیار حیاتی است.

 

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، دکتر محمد حسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه در یادداشتی با محکوم کردن کشتار مسلمانان مظلوم میانمار و جنایت علیه انسانیت در این کشور بر ضرورت اتحاد جهان اسلام در مقابله با موج اسلام ستیزی گروه های افراطی اسلامی و غیر اسلامی در  نقاط مختلف جهان به ویژه در میانمار و  لزوم دشمن شناسی موثر در مبارزه بی امان با  اهداف پلید قدرتهای استکباری تأکید کرد.

مشروح این یادداشت را در ادامه می خوانید:

تراژدی کشتار وحشیانۀ مسلمانان مظلوم میانمار توسط بودائیان متعصب ، که با چراغ سبز دولت جنایتکار میانمار  و حمایت های قدرت های استکباری به ویژه آمریکا صورت می گیرد،  آنچنان دهشتناک است که قلب و روح همۀ انسان های آزاده را در جوامع بشری به شدت جریحه دار کرده است؛ لیکن قتل عام و مسلمان کشی آشکار، توسط  بوداییان تندرو که ابتدایی ترین اصول و قواعد انسانی را به کما فرستاده اند در حقیقت  ماهیت پوچ و توخالی مدعیان حقوق بشر را بیش از پیش  برای جهانیان نمایان کرده است.

استانداردهای دوگانۀ غرب در مواجهه با نسل کشی، آپارتاید و  افراط گرایی

بدیهی است سکوت غول های رسانه ای جهان در برابر این جنایات علیه انسان های مظلوم، بی دفاع و بیگناه و به آتش کشیدن خانه های مسلمانان روهینگیایی ، تجاوز به زنان و کشتن کودکان، مصلوب کردن مردان مسلمان و آتش زدن زنده زنده آنها و محرومیت  قوم مسلمان روهینگیا به عنوان بزرگترین اقلیت میانمار از حقوق شهروندی، بار دیگر استانداردهای دوگانۀ غرب را در مواجهه با نسل کشی، آپارتاید،  افراط گرایی و تروریسم  به تصویر کشیده است.

 

رفتارهای دوگانه غرب در قبال حوادثی همچون کشتار مسلمانان میانمار شرم آور است

شرم آور است که کشتن یک حیوان در غرب با پروپاگاندای رسانه ای غرب محکوم می شود اما دولت ها و رسانه های غربی در  برابر پاک سازی نژادی تمام عیار در میانمار روزۀ سکوت می گیرند، لذا رفتارشناسی رسانه های بیگانه در مواجهه با  تراژدی کشتار مسلمانان میانمار و تعامل دو گانه غرب با حقوق بشر  نشان می دهد، همگرایی غرب و افراط گرایی در قالب بودائیسم را می توان در راستای راهبرد کلان غرب در اسلام هراسی و  نابودی اسلام جستجو نمود.

هم چنین دیگر گمانه زنی ها مبنی بر ثروت منابع انرژی در میانمار ، و تشدید بی اعتنایی کشورهای غربی نسبت به مسائل این کشور و اکراه شدید رسانه های غربی صهیونیستی  در بازنمایی افراط گرایی غیر مسلمانان، در حالی که سالیان طولانی بر طبل افراط گرایی مسلمانان کوبیده اند در جای خود قابل توجه و تأمل است.

 

هم گرایی انسان محوری در  بودائیسم با  اومانیسم غربی به رادیکالیسم و خشونت گرایی در قالب اسلام ستیزی منتهی شده است

لازم به ذکر است  علیرغم آنکه در بودائیسم، آموزه هایی از قبیل «احکام پنجگانه اخلاقی» به چشم می خورد که  بودائیان را از کشتن هر موجود زنده منع می کند، لیکن نفوذ قدرت های شیطانی به ویژه آمریکا در منطقۀ جنوب شرق آسیا، و نیز هم گرایی انسان محوری در  بودائیسم با  اومانیسم غربی در نهایت به  رادیکالیسم و خشونت گرایی در قالب اسلام ستیزی و مسلمان کشی در کشورهای بودایی هم چون  میانمار، منتهی شد .

در تبیین این مدعا باید گفت امروز ردپای بودیسم در آثار هنری جوامع غربی به ویژه سینمای هالیوود و دیگر محصولات دیجیتالی غرب به خوبی قابل مشاهده است، که نشان دهندۀ  برنامه ریزی هدفمند جوامع غربی درمقابله با موج گرایش جوامع غربی به اسلام  و جایگزین سازی اومانیسم عرفانی سکولار همچون آئین بودا به جای آموزه های اسلامی است.

از سوی دیگر  نهیلیسم و پوچ گرایی مهمترین شاخصه در اومانیسم به شمار می آید که در نهایت  به خشونت آفرینی نامحدود و بی بندوباری بی حدو حصر می انجامد، لذا سکوت حامیان اصلی اسلام هراسی  در مواجهه با کشتار مسلمانان  در میانمار و شباهت زائد الوصف  فرهنگی کشورهای بودایی هم چون تایلند در آن منطقه با جوامع غربی در ترویج فساد و فحشاء، در تلاقی حیرت انگیز ریشه های مشترک فکری  اومانیسم غربی و اومانیسم بودایی بسیار معنادار است.

ضرورت محکومیت عاملان هولوکاست مسلمانان  میانمار  از سوی همۀ دولت های بین المللی  به ویژه جوامع اسلامی

با این تفاسیر باید اذعان نمود لزوم محکومیت عاملان کشتار و هولوکاست مسلمانان  میانمار  از سوی   همۀ دولت های بین المللی  به ویژه جوامع اسلامی به شدت احساس می شود، هم چنین ضرورت حمایت همه جانبه جوامع بشری به ویژه دولت ها و ملت های اسلامی از مسلمانان مظلوم میانمار برای برون رفت از یک فاجعۀ  عظیم انسانی  بسیار حیاتی است، به ویژه آنکه بدانیم خطر گسترش موج اسلام ستیزی ،دیگر کشورهای  این منطقه را نیز تهدید می کند.

 

ایجاد افراط گرایی از جنس بودائیسم در دستور کار قدرت های شیطانی

در خاتمه باید گفت شکست خفت بار گروه های تروریستی تکفیری  در عراق و سوریه، استیصال روز افزون قدرت های استکباری را موجب شده است. لیکن توطئه های حامیان اصلی تروریسم پایانی ندارد و در تازه ترین آن بحران سازی از سوی داعشیان  بودائی در تکمیل پازل اسلام ستیزی و ایجاد افراط گرایی از جنس بودائیسم که در جنایت کم از داعش ندارد در دستور کار قدرت های شیطانی قرار گرفته است.

لذا باید بر ضرورت اتحاد جهان اسلام در مقابله با موج اسلام ستیزی گروه های افراطی اسلامی و غیر اسلامی در  نقاط مختلف جهان به ویژه در میانمار تأکید کرد و  لزوم دشمن شناسی موثر در مبارزه بی امان با  اهداف پلید قدرتهای استکباری به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی به ویژه در منطقۀ جنوب شرقی آسیا را خواستار شد، که در صورت تحقق این مهم می توان در راستای احقاق حقوق مسلمانان مظلوم میانمار و  برون رفت از بحران سازی های قدرت های شیطانی گام نهاد.