۷۰ فقره سرقت اعتراف سارق حرفه اي کامييوتر و باطري خودرو در قم

جانشين فرماندهي انتظامي استان از دستگیری سارق حرفه ای کامپیوتر و باطری خودروهای سنگین خبر داد و گفت: متهم در تحقيقات پليس به ۷۰ فقره سرقت در استان اعتراف کرد.  سرهنگ “صياد درويشي” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: در پي افزايش ناگهاني سرقت ECU خودرو و باطري خودروهاي سنگين […]

جانشين فرماندهي انتظامي استان از دستگیری سارق حرفه ای کامپیوتر و باطری خودروهای سنگین خبر داد و گفت: متهم در تحقيقات پليس به ۷۰ فقره سرقت در استان اعتراف کرد.

 سرهنگ “صياد درويشي” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: در پي افزايش ناگهاني سرقت ECU خودرو و باطري خودروهاي سنگين در سطح شهر مقدس قم، شناسایی سارق یا سارقان احتمالی و دستگيري آن ها نيز در دستور کار پليس آگاهي استان قم قرار گرفت.

وي افزود: با بررسي های بعمل آمده توسط کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد اغلب سرقت ها توسط سرنشينان يک دستگاه خودرو پژو پارس صورت مي گيرد.

جانشين فرماندهي انتظامي استان قم ادامه داد:  ماموران پس یکسری اقدامات پلیسی متوجه شدند که خودروی موصوف به صورت وکالتي در اوايل مهرماه سال جاري در اختيار سارق سابقه دار، مي باشد که شناسایی و دستگیری سارق در این زمینه آغاز شد.

سرهنگ درويشي اضافه کرد:  کارآگاهان پليس آگاهی با انجام فعالیت های گسترده محل سکونت سارق را شناسایی و پس از  اخذ نيابت قضائي به آدرس موصوف اعزام و نامبرده را که از حضور ماموران مطلع شده پس از تعقيب و گريز نهایتاً متوقف و به پليس آگاهی استان منتقل مي کنند.

 جانشين فرماندهي انتظامي استان قم بیان داشت: متهم در تحقيقات پليسي به۷۰ فقره سرقت ECU خودرو هاي سبک و باطري خودرو هاي سنگين با همدستي یک نفر و فروش اموال مسروقه به منظور تامين مخارخ زندگي و اعتيادشان اعتراف کرد.

سرهنگ درویشی تاکید کرد: تحقيقات پيرامون دستگيري ديگر متهم متواري و مالخر همچنان ادامه داشته و در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان می باشد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در پایان اعلام داشت: نهايتاً متهم به انضمام پرونده متشکله براي انجام مراحل قانوني تحويل مرجع قضائي استان شد.

  انهدام ۱۴ باند سرقت /کشف ۲۶۷ فقره انواع سرقت به ارزش سه میلیارد و ۵۷ میلیون ریال در قم

جانشین فرماندهی انتظامی استان از انهدام ۱۴ باند سرقت و کشف ۲۶۷ فقره انواع سرقت به ارزش سه میلیارد و ۵۷ میلیون ریال در استان خبر داد.

 سرهنگ” صیاد درویشی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: طی چند روز اخیر با تلاش شبانه روزی  ماموران پلیس آگاهی و پایش تحرکات و اقدامات سارقان در سطح استان،  تعداد ۳۹ نفر سارق حرفه ای که در قالب ۱۴ باند فعالیت داشتند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: از سارقان دستگیر شده بیش از ۱۸۵ کشف سرقت اماکن و منزل، ۳۱ دستگاه خودرو، ۱۵ دستگاه موتور سیکلت و ۲۵ فقره سرقت به روش کیف قاپی کشف شد .

سرهنگ درویشی ادامه داد: در مجموع از این باندها، بالغ بر ۲۶۷ فقره انواع سرقت کشف شد که ارزش ریالی اقلام مکشوفه بیش از ۳ میلیارد و ۵۷ میلیون ریال تخمین زده می شود.

وی اضافه کرد: تلاش همکاران ما در پلیس آگاهی این است که با تمرکز بر رصد فعالیت های مجرمانه، سارقان حرفه ای و کسانی که در مسیر رفتارهای مجرمانه قرار می گیرند، اشرافیت اطلاعاتی خود را افزایش دهند و به موقع بتوانند سارقان را در استمرار فعالیت های خود ناکام بگذارند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه توصیه هایی به شهروندان بیان داشت: همه شهروندان بویژه کسانی که در صنف خرید و فروش اقلام مستعمل و دست دوم فعالیت می‌کنند، مهارت و دانش کسب این افراد این امکان را می دهد که به راحتی بتوانند اقلام مسروقه را تشخیص بدهند و انتظار می رود که با پلیس همکاری کنند و اخبار و مشاهداتشان را در محیط زندگی ، کاری و تردد در رابطه با فعالیت مجرمانه سارقان از طریق سامانه پلیس ۱۱۰ اطلاعات  خود را در اختیار پلیس قرار دهند تا به موقع در دستور کار پلیس قرار گرفته و برخورد شود.

وی ابراز داشت: خوشبختانه اقدامات پلیس صرفاً کشف محور نیست و با مالباختگان نیز در ارتباط هستند و آن ها می توانند به پلیس آگاهی استان مراجعه و خواسته خود را پیگیری کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: گرچه روند سرقت ها در قم متفاوت است ، در بعضی از آیتم‌ها کاهش و در برخی مقداری رشد مشاهده می شود اما مقدار کشفیات استان در طی ۹ ماه اخیر حدود ۴۰ درصد بیش از سال گذشته است و این نشان می‌دهد که پلیس با پشتیبانی و حمایت سایر دستگاه های مرتبط با اقتدار عمل کرده و اقدامات خوبی را در حوزه شناسایی ، رصد و دستگیری سارقان و کشف اموال مسروقه انجام داده است.