کشف ۴۳میلیارد مواد غذایی احتکار شده در قم

فرمانده انتظامی استان از کشف 43 میلیاردی مواد غذایی احتکار شده در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سردار “سید محمود میرفیضی” اظهارداشت: با دریافت خبری مبنی بر احتکار مقادیر زیادی انواع مواد غذایی در ۳ باب انبار، ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی به همراه کارشناسان سازمان صمت به محل اعزام شدند.
وی افزود: در بازرسی از انبارها مشخص شد موجودی کالاها با سامانه ثبت کالا مطابقت ندارد بنابراین با انجام اقدامات اطلاعاتی محل دپوی مواد غذایی شناسایی و کشف شد.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: ماموران در بازدید از محل دپو مشاهده می کنند، ۲ دستگاه کامیون در حال بارگیری روغن و شکر هستند که با هماهنگی قضائی صورت گرفته کالاهای بارگیری شده تخلیه و یک نفر متهم در این خصوص دستگیر شد.
وی گفت: از ۳ انبار بازرسی شده در مجموع ۱۹۰ تن روغن خوراکی در بسته بندی با اوزان مختلف و ۶۶ تن شکر کشف شد.
سردار میر فیضی تصریح کرد: کارشناسان ارزش کالا های مکشوفه را بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال برآورد کرده اند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده متشکله به اداره کل تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

کشف ۸ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم از کشف ۶ دستگاه خودرو سواری و ۲ دستگاه موتورسیکلت مسروقه طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.
سرهنگ “سید مجتبی اشرفی” با اعلام این خبر اظهارداشت: طی ۲۴ ساعت گذشته با تلاش بی وقفه مأموران انتظامی استان قم، ۶ دستگاه انواع خودرو سواری و ۲ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد.
وی افزود: با پی گیری های مستمر و انجام اقدامات اطلاعاتی و نیز اخذ استعلامات از سامانه های پلیس، این خودروها و موتوسیکلت های مسروقه شناسایی و کشف شده است.
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم بر اهتمام پلیس در کشف وسایل مسروقه و دستگیری سارقان و همچنین استمرار طرح هاي ارتقاء امنيت اجتماعي در راستای جلب رضايت مردم و تحقق امنیت پایدار تاکید کرد.

کشف کالای قاچاق در قم
جانشین فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه کامیونت و کشف ۲میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان خبر داد.
سردار “بهادر اسماعیلی” اظهارداشت: مأموران یگان تکاوری این فرماندهی در اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا،یک دستگاه کامیونت حامل انواع لوازم خانگی و مواد غذایی قاچاق را در محور ” قم-گرمسار” متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از داخل کامیون موصوف ۸۱۳ دستگاه انواع ماساژور ، ۳۷دستگاه انواع قهوه ساز ، ۲هزار و ۷۰۰کیلو کشمش و یک هزار و ۱۱۵کیلوگرم گردو قاچاق و فاقد هرگونه مجوز ، کشف و توقیف شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت:برابر اعلام کارشناسان،ارزش کالای مکشوفه بیش از دومیلیارد ریال برآورد شده است.
وی تصریح کرد: اموال کشف شده و خودرو توقیفی به همراه پرونده تشکیل شده به مرجع ذیصلاح تحویل شد.
سردار اسماعیلی از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه فعاليت غيرمجاز از جمله قاچاق و توزيع کالاهاي غیرمجاز توسط افراد فرصت طلب و سود جو، موضوع را از طريق سامانه تلفنی ۱۱۰ اطلاع داده تا پليس در اسرع وقت رسیدگی و قاطعانه و قانوني برخورد کند.