در نیمه نخست امسال:

۳۳۰ طرح اشتغال برای مددجویان کمیته امداد قم ایجاد شد

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم از پرداخت ۹۶,۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به ۳۳۰ نفر از نیازمندان استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم؛به نقل از کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال ۹۶,۵ میلیارد […]

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم از پرداخت ۹۶,۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به ۳۳۰ نفر از نیازمندان استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم؛به نقل از کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال ۹۶,۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به نیازمندان پرداخت شده است گفت: نتیجه اعطای این تسهیلات ایجاد ۳۳۰ طرح اشتغال در استان است.
وی با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۳۳۰ فقره وام به مددجویان این نهاد در استان پرداخت شده است تصریح کرد: ۱۸۹ فقره از این تسهیلات از محل منابع بانکی، ۱۲۸ فقره از محل صندوق امداد ولایت و ۱۳ فقره از محل هم افزایی با بانک مهر ایران به سرپرستان خانوارهای تحت حمایت و فرزندان ذکور مستعد کار آنها پرداخت شده است.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم، با اشاره به اینکه در نیمه نخست سالجاری ۱۰۳ مورد اشتغال از طریق کاریابی انجام شده است گفت: ۵۰ درصد این تسهیلات به کارفرمایان و بقیه آن نیز به صورت پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال محقق خواهد شد.
مصلح از آموزش ۱۶۷ نفر از مددجویان در زمینه های کسب و کار خبر داد و گفت: این افراد با گذراندن دوره های فنی و حرفه ای، موفق به دریافت گواهینامه مهارت شغلی در زمینه های مختلف و ورود به بازار کار شده اند.