۲۴ مرکز مثبت زندگی بزودی در استان قم افتتاح می شود

به مظور ارائه بهتر خدمات به جامعه هدف ۲۴ مرکز مثبت زندگی یا واحدهای کوچک بهزیستی در ۲۴ محله شهر قم و مناطق روستایی راه اندازی می شود . به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،دکتر مهدی پهلوانی مدیر کل بهزیستی قم ضمن اعلام این خبر افزود : سازمان بهزیستی از نهادی سنتی و حمایتی […]

به مظور ارائه بهتر خدمات به جامعه هدف ۲۴ مرکز مثبت زندگی یا واحدهای کوچک بهزیستی در ۲۴ محله شهر قم و مناطق روستایی راه اندازی می شود .
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،دکتر مهدی پهلوانی مدیر کل بهزیستی قم ضمن اعلام این خبر افزود : سازمان بهزیستی از نهادی سنتی و حمایتی به سازمانی تخصصی تبدیل‌شده و به ‌عنوان متولی سلامت اجتماعی و مطالبه گر رفاه اجتماعی در کشور شناخته می‌شود لذا این سازمان با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب، برنامه‌ریزی‌هایی برای تأسیس مراکز مثبت زندگی یا همان مراکز خدمات بهزیستی در محلات مختلف داشته است که انشا الله در دهه مبارک فجر ۲۳۰۰ مرکز ارائه خدمات بهزیستی یا مثبت زندگی در سراسر کشور و بصورت همزمان افتتاح می شود .
مدیرکل بهزیستی استان قم با تأکید بر اینکه طبق نیازسنجی‌هاو بررسی پراکندگی جغرافیایی سکونت مددجویان دو هزار و ۳۰۰ نقطه از محلات کشور اعم از مناطق شهری و روستایی جهت راه اندازی مراکز خدمات بهزیستی شناسایی شد، تصریح کرد: این مراکز مجموعه‌ی کوچک‌شده بهزیستی در محلات هستند که به ازای هر ۴۵۰ خانوار تحت پوشش یک مرکز برای آنان در نظر گرفته می‌شود.
پهلوانی خاطرنشان کرد: این مراکز تماماً توسط بخش‌های غیردولتی اداره می‌شوند و در این مراکز ۲۲ خدمت سطح یک بهزیستی به مردم ارائه می‌شود که نقش مهمی در کاهش مراجعات ، کاهش زمان دسترسی به خدمات و در نهایت دریافت خدمات بیشتر و کیفی ترمی‌شود.
مدیر کل بهزیستی قم با اشاره به آماده سازی مراکز مثبت زندگی برای افتتاح در دهه فجر گفت: پرونده خدمات رسانی مددجویان از طریق مددکاران این مراکز به روز رسانی شده و حدود ۸ هزار پرونده مددجویان مستمری بگیر در فاز اول طرح به ۲۴ مرکز مثبت زندگی استان قم واگذار شده است .
پهلوانی با اشاره به بازدید و سرکشی مستمر کارشناسان ناظر بهزیستی به این مراکز و تلاش برای رفع مشکلات احتمالی چه در زمینه سخت افزاری و تجهیزات و چه در زمینه نرم افزاری و سامانه ها و دسترسی ها هدف نهایی دولت و بهزیستی را از تاسیس مراکز مثبتِ زندگی ارائه‌ی خدمات بهزیستی به مددجویان به صورت محله‌مِحور، خانواده‌مِحور، اجتماع‌مِحور و مددکارمِحور ذکر کرد و افزود امیدواریم با اجرای این طرح بزرگ بجای حرکت مددجو از منزل و محله برای اخذ خدمات ما خدمات را به محلات و محل زندگی جامعه هدف ببریم و در کنار تکریم ارباب رجوع و توجه به کرامت مددجویان گامی بلند در توزیع عادلانه خدمات برداریم .