شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ۲۱ تن از اراذل و اوباش قبل از ایجاد درگیری در قم دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان قم گفت: با اقدام نیروهای ویژه پلیس امنیت عمومی استان قم، باند سازمان یافته اوباش در هم کوبیده شد..
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سردار “عبدالرضا آقاخانی اظهارداشت: عصر روز گذشته ۲۱ نفر از اوباش که با تدارک تعداد قابل توجهی سلاح سرد و گرم به دنبال ایجاد درگیری های خونین و زنجیره ای در قم بودند، غافلگیر و قبل از ایجاد ناامنی در شهر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان قم افزود: در این عملیات که به صورت دومینویی و از سحرگاه سی ام فروردین آغاز و تا نیمه شب همین روز ادامه یافت، بیش از ۷ پاتوق و مخفیگاه اوباش شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی استان ابتدا ضمن دستگیری ۹ نفر سوژه خطرناک و متواری، از آن ها چندین قبضه سلاح سرد و از جمله اسلحه وینچستر ساخت ایالات متحده کشف و ضبط شد.
سردار آقاخانی اضافه کرد: این گروه قصد داشتند در نیمه های شب با هجوم به منزل یکی دیگر از اوباش ضمن به آتش کشیدن منزل به صورت گروهی اقدام به قتل اعضای خانواده وی کرده تا مجازات احتمالی شان در صورت دستگیری به حداقل ممکن برسد.
وی با بیان اینکه برخی از دستگیر شدگان بیش از ۴۴ سال حبس داشته و اخیرا به صورت موقت از زندان آزاد شده بودند، گفت: همچنین در چندین عملیات جداگانه، ۱۲تن دیگر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه این افراد دارای سوابق زیادی از جمله شرارت، ناامنی، ایجاد رعب و وحشت عمومی، نزاع دسته جمعی، تجاوز به عنف و مواد مخدر دارند، افزود: برخی از اعضای این باند مدت ها متواری بودند که با اقدام تیم ضربت پلیس امنیت استان، از چند فقره آتش سوزی و ایجاد رعب و وحشت پیشگیری شد.
فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه پلیس مصمم و قاطع در برابر هر حرکتی که امنیت مردم را به خطر بیندازد محکم ایستاده است، از حمایت ها و پشتیبانی دستگاه قضائی استان در مأموریت های مختلف پلیس قم قدردانی کرد.
///////////////////////

توصیه به عدم استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی و فیلتر شده جهت راه اندازی کلاس های مجازی
رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به راه اندازی گسترده کلاسهای مجازی توسط مدارس و مربیان گرامی جهت دانش آموزان به سبب تعطیلی مدارس، گفت: مدارس و مربیان گرامی سعی کنند از شبکه های اجتماعی فیلتر شده و خارجی جهت ایجاد کلاس های کمک تحصیلی مجازی به دانش آموزان استفاده نکنند.
سرهنگ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: با توجه به تدابیری که از سوی ستاد ملی مدیریت ویروس کرونا در شرایط کنونی اعمال شده مدارس و آموزشگاه ها تعطیل هستند، لذا به جهت پر شدن این خلا آموزشی سیستم آموزش مجازی و از راه دور به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.
وی افزود: استفاده ابزاری آموزشی از شبکه های اجتماعی خارجی و فیلتر شده به جهت اینکه والدین نمی توانند در تمام مدت زمان آموزش کنار فرزندان باشند موجب بروز بعضی تهدیدات و آسیب ها برای فرزندان گردیده است.
سرهنگ موالی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به امکانات و ویژگی هایی که در شبکه های اجتماعی داخلی تا کنون ایجاد شده است و به روز رسانی های مکرر آنها دیگر لزومی برای استفاده از همنوع خارجی و فیلتر شده آنها نمی باشد.
رئیس پلیس فتا استان قم توصیه کرد: استفاده از شبکه های اجتماعی تولید داخل کشور به نوعی به دانش آموزان آموزش می دهد به محصولات داخلی اعتماد کنند لذا فرهنگ کمک به چرخه تولید کشور را تقویت خواهد نمود، همچنین دانش آموزان و نوجوانان با توجه به عدم داشتن دانش کافی در هنگام مواجهه با تهدیدات فضای مجازی و بالا بودن حس کنجکاوی در آنها احتمال افتادن در دام شیادان و تبهکاران فضای مجازی و آسیب های مادی و معنوی متعاقب آن متصور است.
سرهنگ موالی تاکید کرد: با توجه به اینکه استفاده از نرم افزارها و شبکه های اجتماعی فیلتر شده نیاز به استفاده از نرم افزارهای عبور از فیلترینگ است به مربیان و مدیران محترم مدارس توصیه می شود از الزام والدین و دانش آموزان جهت حضور در کلاس های مجازی آموزشی تحت شبکه های اجتماعی فیلتر شده و خارجی پرهیز نمایند تا از احتمال افتادن دانش آموزان از عنفوان نوجوانی و کودکی در مسیرهای تهدید آمیز و گاها خطرناک جلوگیری شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی