شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ۱۷ روستای قم از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند

همزمان با هفته بیست و یکم پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو طرح آبرسانی به ۱۷ روستای استان قم به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر “علی جان صادق پور” مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در آیین افتتاحیه این طرح‌ها که همزمان با بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی به ۴۰۰ روستای کشور و با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر ارکانیان وزیر نیرو صورت گرفت، با قدردانی از توجه ویژه وزارت نیرو به طرح‌های آبرسانی روستایی گفت: امروز سه مجتمع آبرسانی شهدای کهک در بخش کهک، شهید علیمحمدی در بخش جعفرآباد و قاهان در بخش خلجستان وارد مدار بهره‌برداری شد.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها ۱۷ روستای استان قم با جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند اظهار داشت: تأمین آب شرب سالم و بهداشتی از منابع پایدار همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم این منطقه به شمار می‌رود که با افتتاح این پروژه‌ها تا حدود زیادی این مشکل برطرف می‌شود.

دکتر صادق پور خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها ۵ ایستگاه پمپاژ، ۱۷ کیلومتر خط انتقال و حدود ۴ هزار مترمکعب مخزن، با کیفیت بسیار مطلوب و تأسیسات به‌روز و کارآمد و استفاده از مصالح با کیفیت احداث شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سال ۹۵ شروع شده و در شهریور سال جاری به پایان رسیده است، یادآور شد: آبرسانی به این روستاها در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۳۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که بخش عمده‌ای از آن محل صندوق توسعه ملی و بخشی نیز از اعتبارات متمرکز قانون بودجه تأمین شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه این پروژه‌ها در دوران ساخت موجبات اشتغال مستقیم ۳۵ نفر و در دوران بهره‌برداری ۶ نفر را فراهم آورده است گفت: بهره‌برداری از این پروژه‌ها و تأمین آب سالم و بهداشتی پایدار برای روستاهای هدف، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را به دنبال دارد که این مهم به تداوم تولید، فعالیت و اشتغال در سکونتگاه‌های روستایی کمک شایانی خواهد کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی