مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی قم:

۱۶۷ هزار تبعه خارجی قم واکسن کرونا دریافت می‌کنند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی قم از برنامه ریزی برای واکسیناسیون ۱۶۷ هزار تبعه خارجی ساکن استان قم خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم؛ عباس شیرمحمدی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در سالن کرامت استانداری قم، افزود: واکسیناسیون اتباع از طریق انجمن خیرین از یک ماه گذشته در قم […]

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی قم از برنامه ریزی برای واکسیناسیون ۱۶۷ هزار تبعه خارجی ساکن استان قم خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم؛ عباس شیرمحمدی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در سالن کرامت استانداری قم، افزود: واکسیناسیون اتباع از طریق انجمن خیرین از یک ماه گذشته در قم راه اندازی شده و ۲۲۰ میلیون تومان در این راستا از طریق خیرین تامین شده است.

وی ابراز داشت: از آنجایی که مراکز بهداشت کشور افغانستان آماری از کشته شدگان و مبتلایان ارائه نمی دهد بسیاری از اتباع ساکن ایران چنین تصوری پیدا کرده اند که اصولا افغانستانی ها به کرونا مبتلا نمی شوند.

مدیرکل اتباع استانداری قم گفت: از ابتدای مهرماه سالجاری ۸ هزار تبعه مجاز و غیرمجاز برای دریافت واکسن به مرکز تزریق اتباع غیرایرانی مراجعه کرده اند.

شیرمحمدی خاطرنشان کرد: در سطح استان قم ۳۹ هزار تبعه غیرمجاز شناسایی شده و تمام این افراد می توانند جهت دریافت واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه کنند.

به گفته وی، در مجموع ۱۵هزار نفر از اتباع مجاز و غیرمجاز ساکن قم واکسن برکت و سینوفارم را تزریق کرده اند.

شیرمحمدی خاطرنشان کرد: ۱۶۷ هزار تبعه خارجی در قم ساکن هستند و علت کاهش ۳۰ هزار نفری این افراد نسبت به دو سال گذشته بدلیل شیوع کرونا و آموزش های مجازی دانشگاه المصطفی بوده که باعث کاهش حضور بیش از ۳۰ هزار نفر از اتباع و مهاجرین خارجی در قم شده است.