شما اینجا هستید
حوزه » ۱۳آبان باطن وحقیقت آمریکا را برای مردم ایران و برای دنیا روشن ساخت

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در روزدوشنبه ۱۳ آبان در ابتداء درس تفسیرقرآن کریم درجمع طلاب و اساتیدحوزه علمیه گفت: پیرامون ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبارجهانی یک حرکت بسیار مهمی در کشور ما اتفاق افتاد و باطن آمریکا و جوهر آمریکا و حقیقت این کشور استعمارگر را برای مردم ایران و برای دنیا روشن ساخت.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،متن سخنان حضرت آیت الله حاج شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی دامت برکاته
به مناسبت ۱۳ آبان ـ ۱۳ / ۸ /۹۸
هدف تشکیل سفارت آمریکا در دنیا برای استعمارکشاندن ملتهاست
بسم الله الرحمن الرحیم
چون امروز مصادف با سیزدهم آبان است وروز بسیار مهمی در تاریخ انقلاب ماست. روزی است که یک حرکت بسیار مهمی در کشور ما اتفاق افتاد و باطن آمریکا و جوهر آمریکا و حقیقت این کشور استعمارگر را برای مردم ایران و برای دنیا روشن ساخت. تا قبل از آن شاید کمتر مردم توجه به این نکته داشتند که هدف آمریک از ایجاد سفارتخانه در نقاط دنیا یک اهداف غیر انسانی، استعمارگری، جاسوسی و بهم زدن اوضاع در آن کشور در وقت مقتضی است، اینها چنین مرکزی که باید به حسب طبیعی یک کارهای متعارف را انجام بدهند اماهدف تشکیل سفارت آمریکا در دنیا برای استعمارکشاندن ملتهاست.
چنین حرکتی که در سیزدهم آبان اتفاق افتاد، ماهیت ددمنشانه آمریکا را روشن ساخت و واقعاً همین نشان دهنده خوی ددمنشی و استعماری ذاتی آمریکا است .همان طوری که رهبری معظم انقلاب در فرمایشات روز گذشته‌شان فرمودند و در این صده‌ی اخیر قدم به قدم که انسان حرکت‌های او را بررسی می‌کند واقعاً هیچ لحظه‌ای نبوده که آمریکا یک نگاه انسانی به دنیاو ایران کند، یعنی ما لحظه‌ای و روزی را نداریم که او از روی انسانیّت و دلسوزی برای مردم ایران، ولو منافع خودش هم بخواهد در نظر بگیرد، چنین چیزی نبوده، همیشه به دنبال نابود کردن این کشور، چپاول کردن منافع و منابع این کشوربوده است، به دنبال این بوده که ایران را پایگاهی برای خودش کند، به برکت انقلاب اینها از بین رفت.
این روز که یک روز تاریخی و بزرگ در انقلاب ما هست، نسل امروز که در آن زمان نبودند و نسل های آینده این را باید کاملاً متوجه وبیدار باشند، ما طلبه‌ها، حوزه‌های علمیه، واقعاً‌ باید این مسئله را توجه کنیم اینکه امام رضوان الله تعالی علیه فرمود هر چه هست و هر بدبختی که برای ملت‌های دنیا هست زیر سر آمریکاست، این یک حرف احساسی، شعاری و سیاسی نبود، یک واقعیت است. در آمریکا حکومتی هست، دولت‌هایی هست و هر دولتی هم می‌آید و می‌رود این خوی اصلی‌اش، یعنی چپاول ملت‌ها، قتل و غارت، از بین بردن، نابود کردن، این برایش به عنوان یک اساس است. باید منابع دنیا را تسخیر کنند، این مسئله را ما باید توجه داشته باشیم و از آن طرف باز همین که رهبری معظم فرمودند تجربه نشان داده که مقاومت و ایستادگی سبب ضعف آنها شده، امروز آمریکا با ده سال یا سی سال پیش بسیار تفاوت دارد، آن شاخ زورگویی‌اش شکسته شده و شاهدش هم این است که وقتی در کشورهایی مثل عراق و سوریه و افغانستان حضور پیدا کرده با سرشکستگی بیرون رفت، با این همه پول‌هایی که خرج کرد، که خودشان اقرار می‌کنند ما چقدر برای تسخیر خاورمیانه پول خرج کردیم ولی به نتیجه نرسید، اینها از برکت این انقلاب است، از برکت اسلام واهل‌بیت است، از برکت بیداری حوزه‌های علمیه و مردم و از برکت مقاومت است. لذا این مسئله باید ادامه پیدا کند و باید عظمت این روز زنده نگه داشته شود. ان شاء الله.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی