شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کلاهبرداری با ترفند فروش خودرو به صورت اقساطی

رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص یکی دیگر از شیوه های کلاهبرداری به شهروندان هشدار داد: مراقب پیام افراد سود جو که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با ترفند “فروش خودرو به صورت اقساطی” منتشر می شود، باشید .

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سرهنگ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: با توجه به افزایش قیمت خودرو و نزدیک شدن پایان سال برخی کلاهبرداران در فضای مجازی با انتشار مطالب جعلی با عناوین مختلف سعی در تله گذاری و کلاهبرداری می کنند.

وی افزود: این شیادی بدین صورت است که پیامی با عنوان فروش خودرو به صورت اقساط با محتوایی فریبنده منتشر می شود،در این خصوص کاربر جهت ثبت نام بایستی مبلغی جهت اخذ استعلامات به شماره حساب معرفی شده پرداخت کند، ولی بعد از مدتی پیامکی به مضمون اینکه به دلیل عدم داشتن صلاحیت کافی اتومبیل به شما تعلق نمی گیرد، به کاربر ارسال می شود.

رئیس پلیس فتا استان قم، شروط فریبنده مندرج در آگهی را متاهل و سرپرست خانواده بودن، بلاشغل بودن، حقوق بگیر دولت نبودن، نداشتن مدرک دانشگاهی بالا، گواهی سوء پیشینه و نداشتن چگ برگشتی دانست.

وی خاطر نشان کرد: در این کلاهبرداری به جهت اعتماد سازی بین کاربران فضای مجازی یکی از اولویت های واگذاری خودرو را ثبت نام در یکی از تاکسی های اینترنتی عنوان و با توجه به اینکه مبلغ پایینی جهت ثبت نام از مشتری درخواست می کند، باعث فریب کاربران زیادی شده است.

سرهنگ موالی، با توجه به نزدیک شدن پایان سال به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه محتوای مشکوک در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، هر گونه پیامک و تماس تلفنی فریبنده مانند برنده شدن، دادن هدیه و … با تماس یا مراجعه به سازمان های ذیربط یا سایت پلیس فتا جهت اطمینان از صحت و سقم محتوای آن ها اطمینان حاصل کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی