شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کشف بیش از یک و نیم تن انواع مواد مخدر در قم

فرمانده انتظامی استان از کشف بیش از یک و نیم تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال ۹۷ تا کنون در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سردار” کاظم مجتبایی” در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون با تلاش های جدی و موثری که پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم با بهره گیری از روش های پلیسی و اطلاعاتی انجام داده، بیش از یک و نیم تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی با اشاره به افزایش۶۷ درصدی  کشفیات مواد مخدر در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل افزود: در دو ماه گذشته بیش از ۳ هزار نفر خرده فروش و معتاد در سطح شهر، میادین و معابر و نشانگاه هایی که محل تردد معتادان و فروشندگان خرد، است شناسایی و دستگیر شده اند.

سردار مجتبایی ادامه داد: تلاش پلیس قم بر این است که در دو محور فعال باشد یکی در محورهای کلان و برخورد با قاچاقچیان حرفه ای و دوم پاکسازی معابر و مناطقی که آلوده که معتادان و فروشندگان خرد در آن حضور دارند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: در حال حاضر با هماهنگی بسیار خوب و تعامل مطلوبی که با دستگاه قضائی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر داریم، پلیس توانسته است به بهترین شکل در این راستا فعال باشد، اگرچه قاچاق مواد مخدر معضلی است که  همکاری جدی همه مسئولان را به صورت فراگیر می طلبد، اما پلیس به خوبی توانسته به وظیفه خود عمل کند.

وی بیان داشت: امیدواریم با تلاش‌های گسترده‌،پویایی،استمرار و اراده ای که در پلیس قم برای برخورد جدی ،مقابله و مبارزه با مواد مخدر در بخش های پیشگیری و همچنین درمان وجود دارد، حرکتی متوازن و هماهنگ برای مقابله فراگیر با مواد مخدر در سطح استان داشته باشیم.

سردار مجتبایی خاطرنشان کرد: در سطح استان کمپ های مختلفی وجود دارد، بخشی از آن ها به صورت شخصی اداره می شود لیکن پلیس بر آن ها نظارت دارد بخش دیگر نیز زیر نظر سازمان های رسمی اداره می شوند که به صورت جدی تری در زمینه کنترل ، درمان و کاهش آسیب ها فعالیت می کنند.

فرمانده انتظامی استات تاکید کرد: انتظار این است که مسئولان دخیل در این امر برای توسعه این کمپ‌ها و همچنین کاهش آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر اقدام جدی و گام هایی اساسی بردارند تا پلیس بتواند به نحو احسن به وظیفه خود عمل کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی