شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کسب مهرتایید اداره کل انتقال خون استان قم از اروپایی ها

دربازرسی صورت گرفته توسط شرکت تولید داروی اروپایی،اداره کل انتقال خون استان قم از اروپایی ها مهرتاییدکسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم ،در تاریخ دوم و سوم   بهمن ماه سال جاری مراکزانتقال خون استان قم مورد بازرسی فنی  توسط  موسسه پل ارلیخ و وزارت بهداشت آلمان و شرکت بیوتست قرار گرفت.

در این  بازرسی ،تمام فرایند اهدای خون تا تولید پلاسما نظیر  بخش اهداکنندگان ، آزمایشگاه غربالگری ، فرآورده‌، تضمین کیفیت، کنترل کیفی، سردخانه نگهداری محصولات خونی،آموزش  و مراکز اهدای خون   توسط بازرسان مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

در این بررسی که دو روز به طول انجامید اداره کل انتقال خون قم در کنار تایید دوباره فرآیند تهیه و تولید پلاسما موفق به دریافت مجوز ارسال پلاسما جهت تولید داروهای مشتق از پلاسما و برگشت آنها جهت مصرف بیمارن  گردید.

انتقال خون استان قم برای ششمین  بار از سال ۱۳۸۷موفق به دریافت مجوز از بازرسان وزارت بهداشت آلمان و شرکت تولید داروی بیوتست  برای ارسال پلاسما به خارج از کشور جهت تهیه داروهای مشتق از پلاسمای داخلی شده است. این مجوز در راستای ارسال پلاسما به خارج از کشور جهت تهیه داروهای مشتق از پلاسمای داخلی مثل فاکتور۸، آلبومین و چند داروی دیگر است

این اداره کل موفق گردیددر راستای ارسال  پلاسما به شرکت های پالایشگر جهت تولید دارو های مشتق از پلاسما کلیه فرآیند های جاری را در بالاترین شرایط استانداردهای موجود انطباق داده و در سال های متمادی و  پس از بازرسی های مستمر وارزیابی کارشناسان ستادی و شرکت پلایشگر خارجی پل ارلیخ مجوز ارسال محصولات پلاسمایی جهت تولید دارو های مشتق پلاسما را کسب کند.

 

گفتنی است در سال گذشته باارسال ۲۰۰ هزار لیتر پلاسما در ۱۸ استان به اروپا جهت تولید دارو های نظیر آلبومین فاکتور های انعقادی  و ایمونو گولوبین و ارزآوری ۱۸ میلیون دلاری برای کشور داشته است.

در حال حاضر حدود ۶۰ درصد داروهاي مشتق از پلاسما با پلاسماي ايراني توليد مي شود.وتنها دو کشور ایران و تونس در خاورمیانه   تولید داروهای مشتق از پلاسما انجام میدهند

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی