کاهش بی سابقه آمار مراجعه مصدومان حوادث ترافیکی به پزشکی قانونی

مسئول روابط عمومی پزشکی قانونی قم گفت:در سه ماه منتهی به خرداد ماه سال جاری شاهد کاهش زیاد پرونده های تصادف جرحی بوده ایم. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، مسئول روابط عمومی پزشکی قانونی قم ضمن اعلام این خبر افزود: در سه ماه ابتدای سال جاری یک هزار و ۷۲۵ مورد مراجعه برای […]

مسئول روابط عمومی پزشکی قانونی قم گفت:در سه ماه منتهی به خرداد ماه سال جاری شاهد کاهش زیاد پرونده های تصادف جرحی بوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، مسئول روابط عمومی پزشکی قانونی قم ضمن اعلام این خبر افزود: در سه ماه ابتدای سال جاری یک هزار و ۷۲۵ مورد مراجعه برای بررسی صدمات حاصل از حوادث ترافیکی در پزشکی قانونی قم ثبت شده است. این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال قبل دو هزار و ۴۶۶ مورد بوده است.

ابوالفضل رضایی زواره همچنین اعلام کرد: مهمترین علت این کاهش ۳۰ درصدی در پرونده های تصادفات جرحی در این مدت، کمتر شدن مسافرت های نوروزی و نیز ترددهای درون شهری به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ بوده و این موضوع، اهمیت بازنگری و کنترل هنجارهای اجتماعی در قبال آسیب های موجود را متذکر می شود.

وی همچنین بهبود فرهنگ رانندگی و تلاش در زمینه آگاهی بخشی نسبت به عواقب عدم رعایت قوانین را از دیگر عوامل موثر در کاهش آمار تصادفات دانست و اظهار امیدواری کرد هم رانندگان و هم عابران نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اهتمام داشته باشند.