کاهش بودجه تبلیغاتی گاج و تخصیص این بودجه در قالب تخفیف به مدارس

موسس و مدیر عامل گاج گفت:سال گذشته ، تصمیم گرفتیم بودجه تبلیغاتی گاج را ۹۰% کاهش دهیم و به ۱۰% برسانیم و عدد حاصل از این کاهش را در قالب تخفیف های متنوع تا ۷۰ % به دانش آموزان و مدارس ارائه دهیم. به گزارش پایگاه خبری  رهپویان قم ،کاهش بودجه تبلیغاتی گاج و تخصیص این […]

موسس و مدیر عامل گاج گفت:سال گذشته ، تصمیم گرفتیم بودجه تبلیغاتی گاج را ۹۰% کاهش دهیم و به ۱۰% برسانیم و عدد حاصل از این کاهش را در قالب تخفیف های متنوع تا ۷۰ % به دانش آموزان و مدارس ارائه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری  رهپویان قم ،کاهش بودجه تبلیغاتی گاج و تخصیص این بودجه در قالب تخفیف به مدارس ، معلمان و دانش آموزان سراسر کشور موضوع گفت و گوی امروز ما با مهندس ابوالفضل جوکار قهرودی موسس و مدیر عامل گاج می باشد.

  • جناب آقای جوکار در چند ماه اخیر شاهد تخفیف های بسیار زیاد از سمت گاج در وب سایت گاج مارکت هستیم دلیل این تخفیف ها چیست؟ ما شاهدیم که این تخفیف ها موجبات نارضایتی ناشران و کتاب فروشان را فراهم کرده است .

من معتقدم قیمت کتاب در ایران بالاست و توان مالی دانش آموزان در مجموع در سراسر کشور پایین است از طرفی تنوع کتاب های آموزشی زیاد است و یک دانش آموز حداقل ۱۰ تا ۲۰ جلد کتاب در هر سال نیاز دارد و میانگین قیمت کتاب های آموزشی حدودا ۳۰/۰۰۰ تومان می باشد و تصمیم های درست گاج به عنوان پرتیراژترین ناشر کشور در رفاه و رضایت دانش آموزان و معلمان تاثیر مستقیم و فراوانی دارد. ما در کشور حدودا ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ دانش آموز داریم و گاج به طور مستقیم و غیر مستقیم به حدود نیمی از این دانش آموزان خدمات خود را شامل کتاب ، آزمون و اخیرا  نوشت افزار را ارائه می دهد. لذا اتخاذ یک تصمیم درست در حوزه پخش کتاب می تواند موجبات رضایت نیمی از دانش آموزان کشور را در پی داشته باشد.

گاج سالیانه بودجه ی تبلیغاتی گسترده ای را در صدا و سیما ، بیلبورد های شهری ، مسابقات ورزشی نظیر فوتبال و بسکتبال و … تخصیص می داد . ما از اول بهمن ماه سال گذشته ، تصمیم گرفتیم بودجه تبلیغاتی گاج را ۹۰% کاهش دهیم و به ۱۰% برسانیم و عدد حاصل از این کاهش را در قالب تخفیف های متنوع تا ۷۰ % به دانش آموزان و مدارس ارائه دهیم. از طرفی برای استفاده همه دانش آموزان در سراسر کشور این تخفیف ها صرفا از طریق وب سایت www.gajmarket.com  ارائه می شوند و در طی این ۸ ماه دانش آموزان رضایت کامل از این تصمیم دارند.

ناراضی شدن کتاب فروشان طبیعی است و گاج امسال تخفیف های کتاب فروشان و مراکز توزیع را افزایش داده که این عزیزان نیز راضی باشند و به کسب و کار آنها از جانب گاج آسیبی وارد نشود.

اما ناراضی شدن ناشران را نمی توانم درک کنم به نظرم ناشران نیز باید به مخاطبین خود تخفیف های خوب ارائه دهند .

  • اشاره به خرید ، صرفا از طریق وب سایت gajmarket.com نمودید کمی در خصوص این وب سایت توضیح دهید:

وب سایت گاج مارکت رسما در دهم مرداد ماه سال جاری افتتاح شد و قبل از این تاریخ ، دانش آموزان از طریق وب سایت گاج کتاب های خود را تهیه می کردند . در وب سایت گاج مارکت جهت رفاه حال مدارس ، معلمان و دانش آموزان کلیه کتاب های آموزشی و غیر آموزشی و کلیه نوشت افزار از همه برند ها و ملزومات مورد نیاز دانش آموزان با تخفیف ویژه ارائه می‌شوند. به عبارت دیگر این وب سایت صرفا کتاب های گاج را ارائه نمی دهد . کافی است دانش آموزان و معلمان وارد وب سایت گاج مارکت شوند ، سفارشات خود را ثبت نمایند و در کمترین زمان ممکن سفارشات آن ها درب منزل تحویل می شوند.

  • شما بر روی برند گاج بسیار زحمت کشیده اید و امسال این برند وارد هفدهمین سال فعالیت خود شده است وکلی برای آن تبلیغ کرده اید و طی این شانزده سال میلیون ها جلد کتاب با برند گاج، چاپ کرده اید ، چطور حاضر شدید در فروشگاهی با نام گاج مارکت که نام گاج را به همراه دارد کتاب های سایر ناشران را بفروشید . به نظر شما این کار تبلیغ برای سایر ناشران نیست؟

بله درسته ؛ اما من هدف بزرگتری دارم و آن ارائه خدمات جامع و یکجا برای دانش آموزان، مدارس و معلمان عزیز است. تاکنون وب سایت جامعی که در آن مخاطبین، بتوانید به صورت یکجا و کامل مایحتاج خود را از کتاب گرفته تا نوشت افزار تهیه کنند ، وجود نداشته است و گاج مارکت این امکان را ایجاد کرده است.

این نیز بدیهی است زمانی که دانش آموزان و معلمان وارد وب سایت گاج مارکت می شوند کتاب های همه ناشران را می بینند و می‌توانند ویژگی آن ها را بخوانند و آن ها را با کتاب های سایر ناشران و گاج مقایسه کنند ، آن گاه کتاب مورد نیاز را انتخاب نمایند تا یک تصمیم درست گرفته باشند و جالب این است که ما  برای همه کتاب ها و نه صرفاً کتاب های گاج تخفیف قائل شده ایم به عبارت دیگر همه محصولات گاج مارکت دارای تخفیف می باشند.

مدیران ما در گاج مارکت حتی در محتوا نویسی در خصوص ویژگی کتاب های ناشران کم و کاستی نمی گذارند و کتاب های ناشران را از خودشان بهتر معرفی و تبلیغ می‌کنند و گاج پذیرفته است که ؛ رسالت گاج مارکت معرفی و ارائه خدمات جامع و به صورت یکجا از همه ناشران و تولیدکنندگان مایحتاج دانش آموزی است و تفاوتی در معرفی قائل نمی شود.

  • تخفیف های گاج مارکت چگونه است؟

در گاج مارکت تخفیف ها ، متغیر و متفاوت است . اگر وارد وب سایت ما شوید مشاهده خواهید کرد که  تخفیف ها از۱۰% ‌ تا ۷۰% چشم نوازی می‌کنند . ما در گاج مارکت تخفیف های روزانه ، ساعتی و ثابت داریم که توضیحات آن مفصل است و در این مجال نمی گنجد لذا توصیه می کنم حتماً وارد این وب سایت شوید و از تخفیف ها و شرایط فروش با خبر شوید و ما را مقایسه کنید . حتماً خوشحال خواهید شد.

جناب آقای جوکار خدا قوت. با امید موفقیت روزافزون گاج و گاجی ها.