شما اینجا هستید
اخبار استان قم » کانون بانوان بازرگان قم آغاز به کار کرد

اولین جلسه کانون زنان بازرگان استان قم توسط اتاق بازرگانی در راستای تسهیل حضور بانوان در فعالیت‌های اقتصادی تشکیل گردید

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،ابوالفضل خاکی در اولین جلسه کانون زنان بازرگان که در سالن همایش اتاق قم برگزار شد گفت: جامعه زنان کشور بخشی مهم از ظرفیت نیروی انسانی در ابعاد اقتصادی و اجتماعی محسوب میشوند.
آمار و اطلاعات موجود نشان می دهد در سالهای اخیر آنها نقش مهمی را در شاخصهای توسعه بهره گرفته اند.

وی افزود: جمعیت ۷۰ درصدی دانشجویان کشور که نیروهای بالنده مدیریت سازمانها را تشکیل می دهند نمایانگر حضور پررنگ و معنادار بانوان در آینده مدیریت کشور است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران بیان داشت: در ابعاد اقتصادی با ضریب مشارکت بالا ترکیب کارکنان، کارآفرینان و مهندسان و نخبگان بنفع آنها در حال تغییر است و اهمیت حضور آنها بیش از پیش در شرکتها،موسسات، انجمنها و تشکل های اقتصادی نشان داده می شود

او گفت: برای مثال هم اکنون در وزارت ارتباطات، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش نسبت حضور بین کارکنان در زنان از مردان بالاتر رفته است و در نیمی از وزارتخانه ها این نسبت از ۳۰ درصد به بالاست.

وی ادامه داد: آنچه باعث تاسف بوده و هست هنوز در استان قم بعنوان یک استان مذهبی و فرهنگی درجه حضور بانوان در عرصه های مختلف کمرنگ است.

به عقیده وی با اراده جدیدی می توان آن را دگرگون ساخت و از این ظرفیت بالقوه در راستای فعالیت های اقتصادی، اجتماعی بطور واقعی استفاده کرد.

خاکی گفت: اتاق بازرگانی قم بعنوان یک سازمان تشکل گرا در بخش خصوصی وظیفه خود می داند در راستای این هدف از یک سو سرعتی افزون از سایر نهادها پیشگام حرکت برای تغییر در ترکیب مدیریت بنگاههای اقتصادی باشد و از سویی دیگر تشکیل نهادهایی مردمی نظیر کانونها،انجمنها و اتحادیه ها به صورت هدفمند، بانوان را وارد عرصه تصمیم گیری نماید.

رئیس اتاق بازرگانی قم بیان داشت: برای آغاز این حرکت در اولین گام واحد امور بانوان از دو ماه پیش بصورت آزمایشی راه اندازی گردید و به دبیر کل اتاق ماموریت داده شد با استقرار یکی از بانوان فعال و خوش فکر شهر این اقدام را عملیاتی نموده و با سرعت بیشتر سازمان، شرایط لازم فراهم شود.

وی ادامه داد: پس از تشکیل این واحد با توجه به حضور و مشارکتی در حدود ۴۰ نفر از بانوان که سابقه مدون در اتاق بازرگانی داشته و دارای کارت بازرگانی یا کارت عضویت هستند مقدمات ایجاد یک تشکل فراهم شد سپس با استفاده از ظرفیت قانونی تشکیل کانون زنان کارآفرین کشور که زیر نظر اتاق ایران تشکیل شده درخواست شد تا شعبه استانی آن در استان قم تاسیس شود این کانون به مدیریت سرکار خانم دکتر مقیمی که یکی از فعالان خوش نام اقتصادی است در کشور تاسیس شده و هم اکنون در ۱۱ استان کشور شعبه دارد و فعالیتهای خوبی صورت داده اند.

ابوالفض خاکی رئیس اتاق قم در پایان سخنان خود بیان داشت: انتظار میرود با استفاده از این تجربه ارزشمند و تکمیل خدمات با الگو گیری از استانهای پیشرو ما بعنوان دوازدهمین استان بتوانیم این کانون را به ثبت برسانیم و از آنجا که هدف، حضور خود بانوان در برنامه ریزی – فراخوانی و ادامه فرایند تشکیلات می باشد انتظار دارم با جمع نظرات و پیشنهادات و با عنایت به شیوه نامه ها و مقررات ابلاغی از اتاق بازرگانی ایران این کانون را توسعه دهیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی