پیشرفته ترین بازی های آبی را به قم آوردیم

مدیر عامل مجموعه گردشگری آب وتاب گفت:برای احترام به زائرین کریمه اهلبیت(س)،تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا به نوعی در ماندگاری هرچه بیشتر زائرین وگردشگران استان قم نقشی ایفا کنیم. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، مدیر عامل شرکت مهندسی تصفیه گستر با برند مجموعه گردشگری آب وتاب، ظهر امروز در گفتگو […]

مدیر عامل مجموعه گردشگری آب وتاب گفت:برای احترام به زائرین کریمه اهلبیت(س)،تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا به نوعی در ماندگاری هرچه بیشتر زائرین وگردشگران استان قم نقشی ایفا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، مدیر عامل شرکت مهندسی تصفیه گستر با برند مجموعه گردشگری آب وتاب، ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت :برای احترام به زائرین کریمه اهلبیت(س)،تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا به نوعی در ماندگاری هرچه بیشتر زائرین وگردشگران استان قم نقشی ایفا کنیم وتوانسته ایم که در مجموعه خود از پیشرفته ترین سرسره های آبی دنیا که استاندارد اروپا را نیز دارن،بهره گیری نماییم .
علیرضا رزاقی افزود:در گذشته میزان ماندگاری گردشگران به استان قم به علت نبود امکانات تفریحی مناسب،محدود به یکی دوروز می شد وبیشتر زائرین وگردشگران پس از زیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س)ومسجد مقدس جمکران ،جایی برای تفریح وگردشگری نداشتند وبرهمین اساس میزان ماندگاری آنها در استان قم محدود به چندروز می شد،اما خوشبختانه باراه اندازی این مجموعه گردشگری وافتتاح فازهای گردشگری دیگر آن،امید آن می رود که میزان ماندگاری گردشگران در استان قم بیشتر شود.

وی گفت:محوطه پارک آب وتاب بامساحت تقریبی ۵هزار متر مربع ،دارای باغ رستوران سنتی وآلاچیق است ،وجود انواع آبنما،فواره،جویبار های آب روان وپوشش گیاهی زیبا از جمله جذابیت های بصری این مجموعه است.
همچنین سرو غذاهای ایرانی با بهترین کیفیت با توانایی پذیرش مناسب،از قابلیت های این بخش می باشد.
وجود سرسره های پارک آبی آب وتاب دارای استاندارد ceاروپا است که در کشور ترکیه طراحی ،تولید وبا نظارت مستقیم شرکت سازنده آن نصب شده اند وجذابیت این سرسره ها در حدی است که میتواند هیجان ونشاط را در افراد بوجود بیاورد.
رزاقی افزود:از دیگر امکانات پارک آبی ما،رودخانه طولانی وزیبایی است که می توانید با استفاده از تیوپ های انفرادی وگروهی،در طول مسیر از قسمت های خروشان رود وتونل های جذاب آن لذت ببرید.
همچنین در این مجموعه ،علاوه برسالن بازی،شامل بخش های دیگری مانند :صندوق امانات ،کنترل ومانیتورینگ،کافی شاپ،فضای لاکر(فروشگاه-سرویس های بهداشتی ودوش-اتاق سشوار) و..می باشد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد:درحال حاضر ما از فاز اول این مجموعه گردشگری بهره برداری کردیم که شامل :باغ رستوران با ۱۳۸آلاچیق ،پارک آبی بارودخانه آرام واستخر موج که در آینده نزدیک ۷سرسره جدید به آن افزوده خواهد شد،پارک مخصوص کودکان به بهره برداری رسیده است .
سازه پارک آبی آب وتاب با ۵۰متر عرض و۲۰متر ارتفاع بزرگترین سازه منحصر به فرد در ایران است که از هیچ ستونی در آن بهره گیری نشده است.
رزاقی درباره سیستم تصفیه آب این مجموعه نیز گفت:مادوسیستم تصفیه آب وتصفیه فاضلاب به ظرفیت ۶۰۰متر مکعب در روز در این مجموعه ایجاد کردیم که از پساب تصفیه شده آن برای آبیاری محوطه سبز مجموعه وبوستان غدیر استفاده می کنیم ومیزان هدر رفت آب خود را به کمترین میزان ممکن رساندیم.

وی درباره هزینه های که برای احداث این مجوعه بزرگ گردشگری شده است گفت:ماحدود ۲۶میلیارد تومان تاکنون برای این مجموعه هزینه کردیم که حدود ۸میلیارد آن از طریق وام بوده است ومابقی آورده ما بوده است.
البته باتوجه به اینکه خود ما سازنده آن بوده ایم،۱۰میلیارد تومان در این زمینه صرفه جویی کردیم.
ودر مجموع تاکنون برای ۲۷۰نفر در استان قم اشتغال ایجاد کرده ایم.ودر آینده نزدیک با ایجاد شهربازی منحصر به فرد که وسایل بازی آن تاکنون در استان نبوده است،تعداد شاغلین در مجموعه ما بیشتر نیز خواهد شد.
وی در مورد میزان ایمنی موجود در این مجموعه نیز اظهار داشت:ما قبل از افتتاح مجموعه خود،خیلی از کارکنان این مجموعه را آموزش آتش نشانی کردیم،مجهزترین اورژانس را با ۱۵نفر پرسنل وبا داشتند دستگاه پیشرفته احیاء در این مجموعه مستقر کرده ایم تا مراجعین ما با خیالی آسوده به انجام تفریحات خود بپردازند.
همچنین ماموران زحمتکش نیروی انتظامی نیز همواره امنیت مجموعه مارا تامین می کنند وخانواده های عزیز باخیالی آسوده می توانند در این مجموعه به گردش وتفریح بپردازند.
وی گفت:اخیرا بازرسینی که برای بازدید از میزان استاندارد مجموعه ما به اینجا سر زدند از نمره ۲۰به ما ۱۸دادند که درحد عالی است.

وی در مورد سانس های پارک آبی این مجموعه ،عنوان کرد:معمولا از ساعت ۹ونیم صبح تا ۳ونیم عصر هر روز برای خانمها و۶تا۱۲شب برای آقایان است.
البته روزهای پنجشنبه کاملا به خانمها وجمعه کاملا به آقایان اختصاص دارد ودر نظر داریم که از ابتدای مهر ماه بحث استفاده از مجموعه آبی خود را یک روز به خانم ها ویک روز به آقایان اختصاص دهیم .
وی قیمت بلیط پارک آبی این مجموعه را ۳۰هزار تومان عنوان کرد وافزود:برای دانش آموزان وافراد سایر ارگانهای طرف قرار داد با ما تا ۳۰درصد تخفیف ارائه خواهد شد.
همچنین برای کودکانی که زیر ۱۲۰سانتیمتر قد دارند،بلیط نیم بها می شود.
وی در پایان سامانه ۳۱۰۸را برای رزو بلیط اعلام کرد.
شایان ذکر است که مجموعه گردشگری آب وتاب در کنار بوستان غدیر قم واقع در جاده قدیم قم اصفهان بعد از پردیسان قرار دارد.
پایان پیام/