هیچ موردی از ویروس کرونا در قم مشاهده نشده است

گروه کاری سلامت و امنیت غذایی استان قم با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران استان قم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشورهای […]

گروه کاری سلامت و امنیت غذایی استان قم با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران استان قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف گفت: این بیماری به شدت واگیردار است و کشورهای بسیاری گرفتار این ویروس شده اند.

وی بیان داشت: تا این لحظه، هیچ مورد از شیوع ویروس کرونا در کشور، گزارش نشده و در استان قم نیز یک مورد علائم این ویروس گزارش شده بود که پاسخ تمامی آزمایش ها منفی بود و در استان نیز شاهد این موضوع نیستیم.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به علائم این بیماری گفت: مهمترین علائم ویروس کرونا، تب و اختلال در سیستم تنفسی است که با پیشگیری می توان از گسترش آن جلوگیری کرد.


دکتر قدیر گفت: تمهیدات لازم در حوزه درمان نیز انجام و بیمارستان های کامکار، حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) به عنوان بیمارستان های سانتر انتخاب شده است تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنیم.


دکتر سیامک محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: این بیماری سرایت پذیری بسیار بالایی دارد و هیچ مورد قطعی تاکنون در کشور مشاهده نشده است.


وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی گفت: باید این موضوع همواره در دستور کار باشد و شستشوی عمده دست ها و فراگیری آموزش های لازم برای همه گروه های هدف از جمله دانش آموزان و اولیا، باید مورد توجه قرار گیرد.


دکتر بهرام سرمست استاندار قم نیز در این جلسه گفت: بعد از دستور معاون اول رئیس جمهور این جلسه را برگزار کردیم و محور اصلی کار بر عهده دانشگاه علوم پزشکی بوده که انتظار است همه دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند.


وی با اشاره به برخی شایعه سازی ها در این خصوص، ضمن تاکید بر آرامش روانی جامعه گفت: شخص رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان متولی، فقط با رسانه ها در ارتباط باشد و دیگران حق مصاحبه در موضوع ویروس کرونا را ندارند.


استاندار قم گفت: کمیته های تخصصی در خصوص این موضوع نیز باید فعال شوند و کارها به صورت عملیاتی دنبال و گزارش کار به این گروه کاری گزارش داده شود.