شما اینجا هستید
اخبار استان قم » هنگام خرید از سایت های درج آگهی، بیشتر دقت کنید

رئیس پلیس فتا استان قم از مردم خواست هنگام خرید کالا و اجناس مورد نیاز از سایت های درج آگهی بیشتر دقت کنند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سرهنگ “علی موالی” در گفت و با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، از شهروندان خواست، هنگام خرید کالا و اجناس مورد نیاز از سایت های درج آگهی موارد زیر را مد نظر داشته باشند:
۱٫ محصولات مورد نیاز خود را به دقت انتخاب کرده و وجه مورد نظر را به صورت حضوری پرداخت نمایید.
۲٫ قبل از مشاهده و دریافت کالا، از پرداخت هرگونه مبلغی تحت عنوان پیش پرداخت یا بیعانه خودداری کنید.
۳٫ فریب چرب زبانی و تبلیغات فریبنده برخی از فروشندگان را نخورید چرا که این روش یکی از شگردهای مجرمان برای جلب توجه و کلاهبرداری است.
//////////////////
فراخوان مشمولان متولد سال ۱۳۸۱ براي تعيين تکليف وضعيت خدمت سربازي
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۱ استان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی فرا خوانده شدند.
سرهنگ “ولی ترابی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۱ با توجه به قانون خدمت وظیفه عمومی، می بایست برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+۱۰) اقدام کنند.
وی گفت: افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند، با ورود به سن مشمولیت ( ۱۸ سال تمام ) ،۶ ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم افزود: دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده، مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج و یا فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت .
سرهنگ ترابی گفت: متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند، از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر ( پلیس + ۱۰ ) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.
وی ادامه داد: مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت، پس از انقضاء مدت اعتبار آن، می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم تأکید کرد: مشمولانی که در مهلت تعیین شده، وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مدت خدمت دوره ضرورت آنان اضافه می شود و با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام، دریافت وام ، خدمات بانکی و…. مواجه خواهند شد.
سرهنگ ترابی تصریح کرد: طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا ۳ ماه باشد، ۳ ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از ۳ ماه باشد تا ۶ ماه اضافه خدمت خواهند داشت.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است، علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی