همگام باحضور پرشور مردم:شرکت مراجع و علما در انتخابات

مراجع و علما با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری.مجلس خبرگان وشورای اسلامی شهر بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی تأکید کردند. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،آیت الله فاضل لنکرانی پس از شرکت در انتخابات  اظهار داشت:حضور مردم در انتخابات نقشه های دشمنان را بی اثر می کند. آیت الله […]

مراجع و علما با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری.مجلس خبرگان وشورای اسلامی شهر بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،آیت الله فاضل لنکرانی پس از شرکت در انتخابات  اظهار داشت:حضور مردم در انتخابات نقشه های دشمنان را بی اثر می کند.
آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی گفت : مردم با حضور خود در انتخابات، نقشه های دشمنان را بی اثر کنند.

آیت الله فاضل لنکرانی صبح روز جمعه  پس از شرکت در انتخابات با بیان این مطلب با اشاره به حساسیت این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، افزود :
مردم عزیز بیش از چهل سال ‌پای این انقلاب و این نظام و ارزش های آن ایستادند و امیدواریم که این بار هم با حضور بسیار چشمگیر در این دوره حساس از انتخابات و با انتخاب اصلح، موجب تحکیم نظام اسلامی بشوند.
وی ادامه داد: مردم عزیز یقین داشته باشند که این رای ثواب بسیار بسیار بالایی دارد و هیچ تردیدی در این نیست که از عبادت های بسیار بزرگ است . این رای، رای به شخص نیست؛ رای به نظام اسلامی است و رای برای تدام این انقلاب با عطمت ماست و رای به اسلام است و این مطلبی است که شعار نیست و ‌واقعیت است.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) ادامه داد: من امیدوارم که این دوره از انتخابات سبب یاس بیشتر دشمنان بشود و نقشه های دشمنان و خواب هایی که دشمنان برای این نظام دیده اند از بین برود. من فکر می کنم دشمنان ما در هیچ دوره ای به این نحو متحد نبوده اند برای اینکه مردم را به عدم حضور در انتخابات تشویق کنند. سیاست همه دشمنان و محور کارشان بر عدم حضور مردم است.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم حضور چشمگیری در انتخابات داشته باشند و با رای خود، دشمنان را برای همیشه مایوس کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی رأی خود را به صندوق سیار انداخت و با اشاره به اهمیت انتخابات، بر لزوم حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی تأکید کرد.

این مرجع تقلید پس از شرکت در انتخابات در سخنانی کوتاه اظهار داشت: ممکن است بین افراد و گروه ها اختلافاتی باشد؛ اما وقتی نوبت به انتخابات می رسد باید همه اینها محو شود. آنچه مهم است این است که آراء ملت متراکم تر باشد. ان شاء الله ملت عزیز ما این توصیه را فراموش نمی کند.

حضرت آیت الله نوری همدانی رأی خود را به صندوق سیار شماره ۱۶۳ انداخت و با حضور در جمع اهالی رسانه با اشاره به اهمیت انتخابات، بر لزوم حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی تأکید کرد.

وی ایران را مملکت امام زمان(عج) دانست و با اشاره به ضرورت حفظ وحدت در کشور گفت: ملت ما این افتخار را دارد که بر اساس سیره اهل بیت(ع) حرکت خود را تنظیم ‌کند؛ امام صادق(ع) در روایتی فرمودند آیه ۱۰۳ آل عمران یعنی مردم باید بر اساس ولایت گام بردارند و سعی کنند میان شان تفرقه ایجاد نشود، از این جهت مأموریم بر اساس ولایت گام برداریم و از بروز اختلاف جلوگیری کنیم.

آیت الله صافی گلپایگانی رأی خود را به صندوق انداخت
حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی، از مراجع عظام تقلید، امروز در در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در قم شرکت کرده و رأی خود را به صندوق سیار ۱۶۳ انداخت.

شرکت آیت الله سبحانی در انتخابات و توصیه هایی به مردم

حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید رأی خود را به صندوق سیار شماره ۱۶۳ انداخت.این مرجع تقلید در گفت‌وگویی کوتاه اهمیت حضور مردم پای صندوق های رأی را مورد توجه قرار داد و به نقش انتخابات در شکوفایی کشور اشاره کرد.

ـ مصالح ایجاب می کند افرادی که به نظام علاقه مندند و نظم مملکت را خواهان هستند، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

ـ حفظ نظام اسلامی پایه هایی دارد که یکی از آنها مشارکت مردم در انتخابات است و نشان دهنده علاقه مندی آنها به نظام و پایداری نظام می باشد.

ـ بنده روی دو پایه مصالح کشور و حفظ نظام اسلامی و تحکیم انقلاب تأکید می کنم و امیدوارم تمام اقشار مردم و علاقه مندان به نظام در انتخابات شرکت کنند.

آیت الله علوی گرگانی رأی خود را به صندوق انداخت
حضرت آیت الله علوی گرگانی استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم رأی خود را به صندوق سیار شماره ۱۶۳ قم انداخت و در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و دومین میان‌دوره‌ای دوره پنجم خبرگان رهبری و انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرد.

وی بعد از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز روز سرنوشت ساز ملت عزیز ایران است، گفت: انتظار ما در چنین روزی این است که عزیزان به وظایف شان در این روز بزرگ عمل کرده و با حضور حداکثری رای خود را در صندوق بیندازند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به لزوم انتخاب اصلح در انتخابات مطرح کرد: امروز باید یک شخص شایسته و مناسب را انتخاب کنند برای اینکه سرنوشت مملکت به دست کسانی داده شود که هم دلسوز و هم وظایف دینی را به خوبی انجام دهند.

آیت الله جوادی آملی در انتخابات شرکت کرد

بر اساس این گزارش، حضرت آیت الله جوادی آملی که در سفر تبلیغی و فرهنگی در شهر دماوند به سر می برد، در محله احمدآباد این شهر رای خود را به صندوق انداخت و گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران داشت.

وی پیش از انتخابات هم در پیامی ضمن دعوت آحاد مردم به حضور در انتخابات تاکید کرد: هر اقدام و عملی که منجر به تضعیف نظام اسلامی و آرمان‌های والای امام راحل و شهدای گرانقدر گردد شرعاً جایز نبوده و حرام می‌باشد.