شما اینجا هستید
اخبار استان قم » هشداررئیس پلیس فتا قم به کلاهبرداری تلفنی با شگرد برنده شدن

رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص تازه ترین شگردهای برداشت غیر مجاز از حساب مردم گفت: برخی کلاهبرداران طی تماس با افراد و اطمینان از فعال بودن سامانه بام یا اپلیکیشن بله و با جلب اعتماد از طریق مهندسی اجتماعی قصد شیادی دارند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، سرهنگ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: مردم بایستی هوشیار باشند تلفن همراه، اس‌ام‌اس و عابربانک سه ضلع اصلی

کلاهبرداری‌ تلفنی است، برخی شیادان با سوء‌استفاده از ناآگاهی مردم، حساب‌های بانکی آن ها را به روش های مختلف خالی می‌کنند.

وی تسریع کرد: حیله هایی مانند برنده خوش‌شانس مسابقات رادیویی و تلویزیونی، سفر هدیه به زیارت اماکن مقدس، موفقیت در قرعه‌کشی بانک‌ها و موسسات مالی مواردی هستند که کلاهبرداران تلفنی جهت فریب مال باختگان از آن استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم افزود: این شیادان به قدری مسلط و به طرق مهندسی اجتماعی حرفه‌ای عمل می‌کنند که اقشار مطلع و تحصیلکرده جامعه هم ممکن است مورد فریب آن ها واقع شوند.

وی گفت: در بیشتر موارد این کلاهبرداران با جعل عناوینی فریبنده، از طریق تلفن همراه یا پیامک با مالباختگان ارتباط اولیه را برقرار می‌کنند.

سرهنگ موالی ادامه داد: در تازه ترین شگردها، کلاهبرداران طی تماس با افراد و اطمینان از فعال بودن سامانه بام یا اپلیکیشن بله آن ها با جلب اعتماد به وسیله مهندسی اجتماعی اطلاعات لازم من جمله اطلاعات هویتی و کدملی قربانی را بدست آورده و و پس از گرفتن کد ارسالیبه شماره تماس وی به حساب آن ها دسترسی پیدا کرده و اقدام به انتقال غیر مجاز وجوه به صورت اینترنتی می کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم به شهروندان توصیه کرد: در صورت دریافت پیامک های مشکوک و تماس های تلفنی تحت عنوان برنده شدن، با مراجعه حضوری به بانکها و تماس تلفنی با شماره های رسمی صدا و سیما از صحت گفته های فرد تماس گیرنده مطلع شده و فریب پیام ها و تماس های این چنینی را نخورند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی