هرگز از افراد ناشناس كه معروفيت و اعتبار كافي ندارند چک قبول نكنيد

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: از صدور چک سفيد امضاء خودداري کرده و هرگز از افراد ناشناس كه معروفيت و اعتبار كافي ندارند، چک قبول نكنيد زيرا احتمال مسروقه يا جعلي بودن آن وجود دارد به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سرهنگ “میکائیل قهرمانپور” با ارائه توصیه های انتظامی پیرامون پیشگیری از تخلفات مربوط به چک […]

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: از صدور چک سفيد امضاء خودداري کرده و هرگز از افراد ناشناس كه معروفيت و اعتبار كافي ندارند، چک قبول نكنيد زيرا احتمال مسروقه يا جعلي بودن آن وجود دارد
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سرهنگ “میکائیل قهرمانپور” با ارائه توصیه های انتظامی پیرامون پیشگیری از تخلفات مربوط به چک به شهروندان، اظهار داشت: متن چک را شخصاً و با يك خودكار بنويسيد تا در صورت دست بردن در مندرجات آن ، جعلي بودن آن مشخص شود.
وی افزود: مندرجات سند و چک را به گونه ای تنظيم كنيد كه قابل الحاق يا حذف نباشد و نیز سعي كنيد چک قبل از صدور ، مهر و امضاء نشود.
سرهنگ قهرمانپور ادامه داد: از صدور چک سفيد امضاء خودداري کرده و هرگز از افراد ناشناس كه معروفيت و اعتبار كافي ندارند، چک قبول نكنيد زيرا احتمال مسروقه يا جعلي بودن آن وجود دارد.
رئیس پلیس آگاهی استان اضافه کرد: در خصوص دريافت چک هاي تضميني ، رمزدار و مسافرتي قبل از انجام معامله ضمن شناسايي كامل پرداخت كننده به نزديكترين شعبه بانک مراجعه و اصالت چک را احراز کرده و از درست بودن مبلغ آن و تطبيق رنگ و مبلغ مطمئن شويد.
وی بیان داشت: هنگام دريافت اسناد و اوراق بهادار و دسته چک از مرجع صادركننده حتماً برگ شماري کنيد و مبلغ چک را هم به عدد و هم به حروف نوشته و بر روي نوشته ها خصوصاً مبلغ عددي چسب شيشه‌اي نصب کنيد.
رئیس پلیس آگاهی استان هشدار داد: مبلغ چک را هم به ريال و هم به تومان درج کنيد و از صدور چک به عنوان امانت يا ضمانت بپرهيزيد، سعي كنيد امضاء روي چک ها داراي نام و نام خانوادگي باشد.

ایمیل پلیس فتا تحت سرور‌های خود این پلیس است
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان،گفت: ایمیل پلیس فتا تحت سرور‌های خود این پلیس است و پلیس فتا هیچ‌گونه ایمیلی تحت سرویس دهنده‌های دیگر مانند Gmail, Yahoo, hotmail و یا سایر میل سرور‌ها ندارد
سرهنگ ” علی موالی” اظهار داشت: پلیس فتا به هیچ عنوان کاربران را با ایمیل برای پاسخگویی نسبت به عملکرد خود در فضای سایبر احضار نمی‌کند.
وی ادامه داد: در صورت نیاز به احضار کاربران برای پاسخگویی نسبت به اعمال‌شان در فضای سایبر، این دعوت که به درخواست مراجع قضائی می‌باشد به صورت کتبی به درب منزل کاربران ارسال می‌شود.
رئیس پلیس فتا استان اضافه کرد: ایمیل پلیس فتا تحت سرور‌های خود این پلیس است و پلیس فتا هیچ‌گونه ایمیلی تحت سرویس دهنده‌های دیگر مانند Gmail, Yahoo, hotmail و یا سایر میل سرور‌ها ندارد.
سرهنگ موالی بیان داشت: باتوجه به ارسال ایمیل تحت نام و نشان پلیس فتا در روز‌های اخیر، شهروندان به هیچ عنوان فریب این دست ایمیل‌ها را نخورده و هیچ‌گونه اقدامی در این خصوص انجام ندهند.