شما اینجا هستید
اخبار استان قم » هردستگاهی مصادیق معروف ومنکر خودراشناسایی کند

حضرت آیت الله سعیدی دردیدار مدیر کل و کارکنان اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم اظهار داشت : مسئولان امر تنها به انجام وظایف زود بازده اکتفا ننمایند .

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان قم دردومین روز از هفته حمل ونقل و راهداری (۲۶ آذر لغایت ۱ دی ماه ) مدیر کل ، معاونین و کارکنان این اداره کل با حضور در بارگاه مقدسه حضرت فاطمه المعصومه س ، پس از زیارت ، به دیدار حضرت آیت الله سعیدی تولیت این آستانه مقدسه شتافتند .

درابتدای این دیدار ابوالفضل جمالی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم درسخنانی ضمن تبریک هفته حمل ونقل و راهداری اظهار داشت : وجه تسمی این هفته به فرمان با برکتی برمیگردد که امام راحل ره ، دردهه نخست انقلاب ، امر به تخلیه بنادر از تجمیع کالا فرمود که لبیک ولایتمداران عرصه حمل ونقل جاده ای به این فرمان را درپی داشت .

وی درادامه با ارائه گزارشی مجمل از وظایف اداره کل متبوع و اقداماتی که طی یکسال گذشته صورت پذیرفته ، خاطر نشان ساخت : بحمدا…و در سایه همت جمعی تمامی خادمان عرصه جاده ، طی ۷ ماهه نخست سالجاری موفق به کسب رتبه یکم کشوری دربحث کاهش تلفات جاده ای ( درمقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ) شده ایم .

جمالی درادامه به اهتمام ویژه این اداره کل به حفظ جایگاه شهر مقدس قم به عنوان ام القرای جهان اسلام اشاره کرد و تصریح نمود : درنخستین مرحله از اقدامی فرهنگی ، تابلوهای موجود در ورودی آزادراه قم – تهران ( ۱۲ دستگاه ) دراختیار شورای فرهنگ عمومی استان قم قرار گرفت . وی ادامه داد : پس از رایزنی با سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای وکسب موافقت این سازمان ، مقرر گردید تمامی سازه اداره وصول عوارض این آزادراه ، جهت متناسب سازی آن با معماری اسلامی و فرهنگی شهر مقدس قم دراختیار شورای فرهنگ عمومی استان قرار گیرد.

درادامه این دیدار حضرت آیت الله سعیدی تولیت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه س درسخنانی ضمن تبریک فرارسیدن هفته حمل ونقل و راهداری به سخت کوشان این عرصه اظهار داشت : برگزاری ایام مناسبتی ، به نوعی یاد آور مسئولیتها و لزوم تحرک بیشتر درراستای اجرای آنها از طرفی و تقدیر و سپاس از فعالان عرصه های آن از سویی دیگر است .

وی درادامه با قرائت حدیثی از معصوم ع درخصوص مصادیق امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت : هر دستگاهی متناسب با وظایف و جایگاه خود ، باید نسبت به شناخت مصادیق معروف ومنکر ساعی باشد .

حضرت آیت الله سعیدی در ادامه به وظایف مسئولان دستگاههای مختلف پرداخت و مطرح کرد : مسئولان امر نسبت به اجرای طرخهای ماندگار و زیر بنایی اقدام و جز به ضرورت ، به کارهای زود بازده اکتفا ننمایند .

وی شرط تفکر و اندیشه مداری دراجرای وظایف را ضروری واساسی برشمرد وبا انتقاد از پاره ای اقدامات ناهماهنگ و بدون برنامه ریزی عنوان کرد : چرا باید پس از گذشت چهل سال هنوز راهکاری مناسب برای اصلاح مسیر ایستگاه راه آهن محمدیه قم ارائه نشده باشد .

تولیت آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه س با یاد آوری این مهم که باید همچون طبیب دلسوزانه دررفع مشکلات و اجرای وظایف اقدام کرد توضیح داد : هریک از ما بازویی برای خدمت به جامعه می باشیم اما باید این بازو متکی بر اندیشه و تعقل اقدام و در عین آنکه از اطاعت کورکورانه  پرهیز نمود باهرج ومرج نیز نباید مردم را نومید نگرداند .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی