نمایش «حنانه» به مناسبت ایام فاطمیه درقم روی صحنه می‌رود

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: نمایش «حنانه» به مناسبت ایام فاطمیه از ۲۴ بهمن تا اول اسفند در تالار مرکزی شهر روی صحنه خواهد رفت. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، مجید رفیعی ظهر امروز در نشست خبری نمایش «حنانه» که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: حمایت از موضوع […]

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: نمایش «حنانه» به مناسبت ایام فاطمیه از ۲۴ بهمن تا اول اسفند در تالار مرکزی شهر روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، مجید رفیعی ظهر امروز در نشست خبری نمایش «حنانه» که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: حمایت از موضوع نمایش متولیان مختلفی دارد که یکی از آنها مجموعه شهرداری است و ما با اولویت موضوعات فرهنگ شهروندی کار را شروع کردیم، به همین خاطر از نمایش حنانه با وجود زحمتی که کشیده شده نمی‌شد گذشت و تصمیم به حمایت از این اثر گرفتیم.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از هنرمندان استان قم گفت: با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از چهار سال دوباره شهر قم شاهد این نمایش خواهد بود که قبلا نیز در دوره برگزاری مورد استقبال مردم واقع شده بود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به جزئیات اجرای نمایش حنانه تصریح کرد: بازیگران این نمایش عاشقانه در حال فعالیت هستند تا سهم هنر و هنرمندان شهر در موضوع عزاداری‌های پیرامون شهادت حضرت زهرا(س) را ادا کنند.

وی با بیان اینکه برای این نمایش بلیط فروشی خواهد شد تصریح کرد: تالار شهر از ۲۴ بهمن تا اول اسفند در دو سانس از ساعت ۱۸٫۳۰ و ۲۰ میزبان علاقمندان است و تلاش بر این است تا در این مدت ۱۵ اجرا انجام شود.

رفیعی در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره شهر خوب شهروند خوب اظهار کرد: مرحله اول این جشنواره در معابر شهر قم اجرا شد و ما با قوت این کار را در مدارس در حال پیگیری هستیم.

وی اذعان کرد: در این بخش جشنواره آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ شهروندی پیگیری می‌شود و سعی داریم تا اوایل اسفند کار را ادامه دهیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با تاکید بر اینکه از پنجم اسفند موضوعات صنفی را با حجم بیشتری در قالب نمایش‌های خیابانی و در مدارس پیگیری خواهیم کرد افزود: با توجه به گستردگی بحث فرهنگی شهروندی تلاش داریم پروژه محور کار را ادامه دهیم.

وی با بیان انیکه بعد از ایام فاطمیه کار جشنواره شهر خوب شهروند خوب ادامه پیدا می‌کند گفت: در مدارس نیز با توجه به استقبال صورت گرفته ۱۳۰ برنامه تاکنون اجرا شده و استقبال خوبی صورت گرفته است.

رفیعی با تاکید بر اینکه از روزهای اول فعالیت ما در شهر قم اعلام آمادگی برای تقویت نمایش‌های شهروندی انجام شد گفت: امروز که توانستیم در حوزه شهروندی فعالیت‌های مناسبی انجام دهیم وارد بخش‌های دیگر هنری نیز خواهیم شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهر قم در حوزه تبلیغات فرهنگ شهروندی ویژه زائرین گفت: در آستانه نوروز هستیم و تلاش داریم که در این زمینه نیز با توجه به حضور خیل عظیم زائران در شهر قم برنامه‌های ویژه را تدارک ببینیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با تاکید بر اینکه در حاشیه برگزاری جشنواره شهر خوب شهروند خوب برخی بحث هنرمند قمی و غیرقمی را مطرح می‌کردند، اظهار کرد: با تمام مسائلی که وجود داشت در مرحله اول بازخوردهای مثبتی داشتیم که امیدواریم در ادامه کار نیز همینطور باشد.

اصغر نوبخت رئیس انجمن نمایش استان قم نیز در نشست خبری نمایش «حنانه» ، با اشاره به اجرای نمایش‌ حنانه در تالار مرکزی شهر قم اظهار کرد: بالاخره طلسم تالار مرکزی شهر قم شکسته شد و با نمایش زیبا و فاخر خورشید کاروان و حنانه این تالار در حوزه تئاتر فعال شده است.

وی حضور محمد جواد طاهری در حوزه تئاتر استان را ارزشمند دانست و افزود: حمایت سازمان فرهنگی ورزشی از هنرمندان و تئاتر موجب شده که فعالان هنری ارزشمند قم در تهران باقی نمانده و در قم نیز فعالیت‌های هنری انجام دهند.

رئیس انجمن نمایش استان قم بیان کرد: جسارتی که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به کار بردند این بود که پایگاه تئاتر دینی را در قم تشکیل دادند و امیدواریم این اتفاق با قوت صورت گیرد؛ همچنین با حمایت مدیرکل ارشاد تالار شهر بعد از دو مرتبه افتتاح، بالاخره راه‌اندازی شد.

وی با تاکید بر اینکه یک تئاتر بزرگ نمایشی فاخر می‌خواهد افزود: تالاری که انتظار هنرمندان بوده نیازمند نمایشی بزرگ است که دارای هنرمندان بزرگ باشد و در این زمینه هنرمندان باید حمایت شوند.

نوبخت با تاکید بر اینکه هنرمندان هیچ زمانی نمی‌توانند نمایشی فاخر اجرا کنند مگر با حمایت مسوولان و مدیران استان افزود: هرکدام از مدیران و مسوولان ساز خود را نزنند و دست به دست هم داده در بالابردن فرهنگ و ادب استان کوشا باشند.

وی با بیان اینکه هنرمندان نباید سرگردان مطالبات شوند گفت: هنرمندان تئاتر قم که در سراسر کشور و حتی خارج از کشور اجرا دارند کمال بی انصافی است که سرگردان مطالباتی چون نبود امکانات، بودجه و سالن شوند.

رئیس انجمن نمایش استان قم گفت: اگر حمایت جدی صورت نگیرد هنرمندان تئاتر قم سختی‌ها را به دوش خواهند کشید و تمام سازمان‌ها و نهادها همراه هنرمندان باشند و حامی هنرمندان شوند.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند چرا در مورد نمایش‌های استان سخت‌گیری می‌شود اظهار کرد: در تهران شاید نمایش‌هایی روی صحنه می‌رود که در قم امکان آن نباشد چراکه ما سعی داریم ممیزی‌های جزئی داشته باشیم تا هنرمند به سمت نمایش‌های معناگرا، ارزشی و محتوایی برود و چقدر زیباست که شهر قم را شهری آئینی، سنتی و دینی کنیم.