نرم‌افزارمشترک بین دستگاه‌های ایمنی،خدماتی وانتظامی درقم راه‌اندازی شود

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اهمیت راه‌اندازی نرم‌افزار مشترک امدادی در قم گفت: امیدواریم تا ۶ماه آینده بتوانیم دستورالعمل جدیدی برای تجمیع دستگاه‌های خدماتی، ایمنی و انتظامی در شهر قم تنظیم کنیم. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از شهرنیوز، سید امیر سامع در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم و […]

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اهمیت راه‌اندازی نرم‌افزار مشترک امدادی در قم گفت: امیدواریم تا ۶ماه آینده بتوانیم دستورالعمل جدیدی برای تجمیع دستگاه‌های خدماتی، ایمنی و انتظامی در شهر قم تنظیم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از شهرنیوز، سید امیر سامع در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر قم و ستاد تسهیلات نوروزی و خدمات سفر شهرداری قم از پایگاه‌های امداد و نجات هلال‌احمر در ایام نوروز اظهار داشت: اجرای مانورهای مشترک با تمام ارگان‌های امداد و نجات می‌تواند توان اجرایی شهر را بالا ببرد.
وی همکاری بین هلال‌احمر، آتش‌نشانی و مدیریت بحران را لازم و ضروری خواند و افزود: تا امروز چندین مانور مشترک اجراشده که باید در سال جدید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای اجرای مجدد آن داشته باشیم.
جانشین ستاد تسهیلات نوروزی و خدمات سفر شهرداری قم ادامه داد: تشکیل پایگاه SOS مشترک بین دستگاهی یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری در قم بوده و چنین خدمتی در قالب یک نرم‌افزار نیز می‌تواند بخشی از نیازهای شهر را برطرف کند.
وی از پیگیری‌های شهرداری قم در سال گذشته برای راه‌اندازی نرم‌افزاری در قالب برطرف‌کننده نیازهای خدماتی، ایمنی و انتظامی خبر داد و تصریح کرد: متأسفانه سال گذشته با همه پیگیری‌هایی که انجام شد نتوانستیم این نرم‌افزار را طراحی و اجرایی کنیم.
معاون خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر هماهنگی دستگاه‌های استانی برای راه‌اندازی این نرم‌افزار گفت: بستر اجرایی شدن چنین نرم‌افزاری در کشور وجود نداشته اما می‌توانیم با بومی کردن آن در سطح استان چنین امکانی را فراهم کنیم.
وی در ادامه محدودیت‌های قانونی را موردبررسی قرارداد و اضافه کرد: باید ارگان‌ها قوانین و مقررات خود را در کنار هم قرار داده و به‌صورت کامل موردبررسی قرار دهند تا بتوانیم فضای جدیدی ایجاد کنیم.
سامع رعایت آیین‌نامه‌های داخلی دستگاه‌ها را لازم خواند و ابراز کرد: امیدواریم تا ۶ماه آینده بتوانیم دستورالعمل جدیدی برای تجمیع دستگاه‌های خدماتی، ایمنی و انتظامی در قم تنظیم و اجرایی کنیم.