معاون بهره برداری آبفای قم خبرداد:ارتقای کمی و کیفی سامانه‌های ذخیره آب شرب

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان از ارتقای کمی و کیفی سامانه‌های ذخیره آب شهر قم با انجام عملیات شستشو و گندزدایی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس جاسب زنگنه با اشاره به اینکه مخازن بتنی […]

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان از ارتقای کمی و کیفی سامانه‌های ذخیره آب شهر قم با انجام عملیات شستشو و گندزدایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس جاسب زنگنه با اشاره به اینکه مخازن بتنی سالاریه جزو مخازن اصلی تأمین کننده آب قم به شمار می‌روند اظهار داشت: دو رینگ شرقی و غربی شبکه آب شهر از این مخازن آبگیری می‌شود.

وی حجم مخازن سالاریه را ۸۰ هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: به منظور ارتقای کمی و کیفی سامانه‌های ذخیره آب شهر، شستشو و گندزدایی این مخازن در دستور کار قرار گرفت.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه فصول سرد سال به دلیل کاهش مصرف آب در شهر فرصتی مناسبی برای تخلیه مخازن و شستشو است خاطرنشان کرد: برای انجام این عملیات به گونه‌ای برنامه ریزی شد که شهروندان با کوچکترین مشکلی در تأمین آب مواجه نشوند.

وی لایروبی و شستشوی مخزن و تخلیه رسوبات، تست نشت‌یابی، کنترل لوله‌های ورودی و خروجی و بررسی ایرادات سازه‌ای و رفع برخی ایرادات جزئی جهت بهبود سرویس‌دهی را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد و گفت: طی عملیات شستشو و گندزدایی، وضعیت مخازن نیز به صورت کامل بررسی و ایرادات احتمالی برطرف می‌شود.