مطالعات مقارن نیاز ضروری امروز جهان اسلام است

مدیرکل همکاری‎های علمی و بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در زمینه مطالعات مقارن پیش تاز و پیش گام بوده و آماده اشتراک و انتقال تجربیات خود به جهان عرب در این زمینه است. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر یحیی جهانگیری مدیر […]

مدیرکل همکاری‎های علمی و بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در زمینه مطالعات مقارن پیش تاز و پیش گام بوده و آماده اشتراک و انتقال تجربیات خود به جهان عرب در این زمینه است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر یحیی جهانگیری مدیر کل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی در سومین مجمع علمی دانشگاهی ایران و جهان عرب در تونس حضور دارد ضمن ارائه مقاله خود درخصوص «رابطه علمی ایران و تونس» به معرفی ظرفیت های دانشگاه مذاهب اسلامی و تجربیات موفق این دانشگاه به ویژه در زمینه مطالعات مقارن پرداخت.

وی با تاکید بر آمادگی کامل این دانشگاه برای تبادلات علمی با دانشگاههای جهان اسلام درزمینه های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی افزود: قدرت علمی دانشگاههای جهان اسلام در هم افزایی و به هم پیوستن است.

دکتر جهانگیری گفت: امروز جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری به مباحث علمی و دانشگاهی در حوزه مذاهب و مطالعات تطبیقی و مقارن نیاز دارد.

وی ادامه داد: امروزه همه باید از ظرفیت های همدیگر برای رشد اسلام و مبارزه با اسلام هراسی در دنیا استفاده کنیم.

مدیر کل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های دانشگاهی برای معرفی اسلام به نسل جوان گفت: پژوهش های مشترک می تواند به همگرایی و نیز به شناخت دقیق اسلام کمک کند.

گفتنی است سومین مجمع علمی دانشگاهی ایران و جهان عرب با حضور ۲۰ عضو عربی و ایرانی تا ۲۱ آبان ماه در کشور تونس ادامه دارد