شما اینجا هستید
اخبار استان قم » مشوقات سرمايه گذاري سال ۹۸ شركت شهرك هاي صنعتي قم اعلام شد

معاون برنامه ريزي شركت شهرك هاي صنعتي قم ضمن اعلام مشوقات سرمايه گذاري سال جديد از واگذاري ۱۰۲ هكتار از اراضي شهرك هاي صنعتي قم به متقاضيان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان قم؛ سعيدغلامي با اعلام اين خبر اظهار داشت: در سال رونق توليد و بنا به تاكيدات مقام معظم رهبري براي تلاش رونق توليد در كشور و سياست هاي دولت در اين راستا، مشوقات اين شركت براي سرمايه گذاري در سطح شهرك ها و نواحي صنعتي استان در سال ۹۸ تدوين گرديده است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن بيان شرايط و ظرفيت هاوفرصت هاي سرمايه گذاري در قم يادآورشد: خوشبختانه طي سال گذشته موفق شديم با انعقاد ۲۰۲ قرار داد سرمايه گذاري بيش از ۱۰۲ هكتار از اراضي شهرك ها و نواحي صنعتي قم را در اختيار متقاضيان قرار دهيم. كه اين موضوع در طي سالهاي گذشته كم نظير بوده است.ُ

غلامي تصريح كرد: خوشبختانه با تلاشها و پيگيري هاي صورت گرفته طي دوماه پاياني سال ۹۷ بالغ بر ۱۰۸ قرار داد  به ميزان ۶۲ هكتار منعقد گرديده كه اين موضوع بيانگر اهتمام مديران اين سازمان نسبت به امر سرمايه گذاري و رونق توليد مي باشد.

معاون برنامه ريزي شركت شهرك هاي صنعتي قم در ادامه به تشريح برخي از  مشوقات سال جديد پرداخت و عناوين آن را به شرح ذيل اعلام كرد:

طبق مفاد ماده ۱۸ دستورالعمل بهره برداري هيات مديره مجاز است در راستاي توسعه متوازن صنعتي و حمايت از سرمايه گذاران و كارآفرينان با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شركت و متناسب با تأمين اعتبارات از محل طرحهاي عمراني استاني، كمكهاي بلاعوض از منابع داخلي و يا جبران از محل درآمد شهركها و نواحي صنعتي مناطق برخوردار استان، مبتني بر گزارش اعتبار تخصيص حداكثر تا سقف پنجاه درصد (۵۰%) مشوق در قيمت حق بهره برداري اراضي صنعتي شهركها و نواحي صنعتي واقع در مناطق كمتر توسعه يافته كه بر اساس فهرست مصوب هيأت وزيران مشخص مي شوند در قرارداد مربوطه منظور نمايد.

همچنين با توجه به قدرالسهم ايثارگران، نخبگان، شركت هاي دانش بنيان، مخترعين، سرمايه گذاران خارجي، از مبلغ نقدي قراردادآنها ۵۰ درصد كسر و به بازه اقساط آنها اضافه مي گردد. در صورت عدم استفاده از اين روش، افراد مذبور مي توانند از ۱۰ درصد مشوق نسبت به كل مبلغ قرار داد استفاده نمايند.

لازم به ذكر است، استفاده از مفاد اين ماده صرفاً در يك مورد، يك نوبت، يك قرارداد و تنها در يك شهرك يا ناحيه صنعتي مجاز است.

همچنين شركت مجاز است از مبلغ نقدي شركت هاي تعاوني، ۱۰ درصد كسر و به اقساط قرارداد آنها اضافه نمايد.

مستند به ماده ۲۱ دستورالعمل بهره برداري چنانچه طرف قرارداد برابر شرايط ذيل اقدام به بهره برداري پيش از موعد نمايد،‌ هيأت مديره مجاز است تا سقف ۱۰ درصد مبلغ كل قرارداد را از آخرين سفته هاي سررسيد نشده مسترد نمايد:

 ارائه پايان كار ساخت و ساز و مجوز پروانه بهره برداري منطبق بر جواز تاسيس صادره از مراجع ذيصلاح

 پرداخت اقساط در سررسيدهاي تعيين شده هنگام تنظيم قرارداد

 اعاده سفته ها در زمان سررسيد منوط به فعال بودن واحد توليدي مي باشد. (تنظيم گزارش بازديد الزامي است)

 تبديل عرصه به سطح اشغال بر اساس مجوز احداث بنا

البته مجتمع هاي كارگاهي، واحدهاي صنفي (توزيعي، خدماتي و تجاري) و زمينهاي زير يك هزار مترمربع مشمول اين مشوق نمي‌شوند.

لازم به ذكر است هيئت مديره مكلف است اعطاي مشوقات به متقاضيان را درصورت امكان جبران از محل منابع ديگراز جمله اعتبارات استاني اجرايي نمايد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی