مشارکت همراه اول در هوشمند سازی شهر قم 

همراه اول و شهرداری قم برای طراحی و پیاده‌سازی راهکارهای شهر هوشمند در سطح شهر قم، تفاهم کردند. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،در روز بهره‌برداری از پنجمین سایت نسل پنجم همراه اول در استان قم، این شرکت با شهرداری قم تفاهم‌نامه همکاری در زمینه «توسعه خدمات دیجیتال و زیست بوم نوآوری شهری و راهکارهای […]

همراه اول و شهرداری قم برای طراحی و پیاده‌سازی راهکارهای شهر هوشمند در سطح شهر قم، تفاهم کردند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،در روز بهره‌برداری از پنجمین سایت نسل پنجم همراه اول در استان قم، این شرکت با شهرداری قم تفاهم‌نامه همکاری در زمینه «توسعه خدمات دیجیتال و زیست بوم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند» امضاء و در حضور رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبادل کردند.

این تفاهم‌نامه به دنبال ایجاد فرصت‌های جدید نوآورانه و کسب و کارهای نوین، افزایش بهره‌وری، توسعه پایدار و مدیریت شهری متناسب با زیست بوم اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر قم است.

اهداف دیگر این تفاهم‌نامه بکارگیری ظرفیت‌های شهرداری قم و همراه اول در جهت حرکت به سوی توسعه زیست بوم شهری و راهکارهای شهر هوشمند در قم، همکاری جهت ایجاد و توسعه خدمات دیجیتال و ایجاد فضای مناسب در شهر قم در قالب پارک سرویس‌های دیجیتال جهت نمایش توانمندی‌های راهکارهای دیجیتال و هوشمندسازی همراه اول است.

تشکر مدیر حوزه‌های علمیه از همراه اول بابت نگاه ویژه این اپراتور به امر توسعه فناوری

در روز بهره‌برداری از سایت ۵G همراه اول در استان قم که با حضور مسؤولان ارشد استان، مدیران ارشد شرکت ارتباطات سیار ایران و مخابرات ایران برگزار شد، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول پس از افتتاح رسمی به دفتر آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه رفت و به گفتگو با وی پرداخت.

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران از فناوری ۵G به‌عنوان مسیری برای توسعه حوزه محتوا در کشور یاد کرد و از پتانسیل موجود در حوزه‌های علمیه به‌عنوان راهکاری برای غنی‌سازی این بخش از فضای ارتباطی گفت.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه ضمن تقدیر و تشکر از خدمات همراه اول و نگاه ویژه این اپراتور به امر توسعه فناوری، اظهار کرد: انقلاب اسلامی موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت های حیاتی شد که ثمرات آن را امروز شاهد هستیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط حوزه در ایام کرونا اظهار داشت: درصد قابل توجهی از آموزش‌ها را به فضای مجازی بردیم و پوشش خوبی در این عرصه داشتیم