مردم مطمئن باشند، کمک‌های آن‌ها قبل از عید به نیازمندان می‌رسد

قائم‌مقام کمیته امداد استان قم به‌عنوان سخنران نماز جمعه پردیسان قم ضمن قدردانی از مشارکت دو برابری مردم در سالجاری گفت: مردم مطمئن باشند کمک‌های آنها قبل از عید به نیازمندان می‌رسد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،به نقل از اطلاع‌رسانی کمیته امداد، عباس جوشقانیان، قائم‌مقام کمیته امداد استان قم رشد دو برابری مشارکت مردم […]

قائم‌مقام کمیته امداد استان قم به‌عنوان سخنران نماز جمعه پردیسان قم ضمن قدردانی از مشارکت دو برابری مردم در سالجاری گفت: مردم مطمئن باشند کمک‌های آنها قبل از عید به نیازمندان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،به نقل از اطلاع‌رسانی کمیته امداد، عباس جوشقانیان، قائم‌مقام کمیته امداد استان قم رشد دو برابری مشارکت مردم با کمیته امداد در سال ۹۹ را خاطرنشان و اظهار کرد: این افزایش کمک‌های مردمی، نتیجه اعتماد آن‌ها به این نهاد و بصیرت دینی و انقلابی مردم استان قم است.
وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا در سال جاری، افزایش درخواست‌های مردم از این نهاد را به دنبال داشت گفت: از ۱۸۷ هزار درخواست رسیده به کمیته امداد استان قم به ۱۷۳ هزار درخواست، پاسخ مثبت داده شد.
جوشقانیان ایجاد سه هزار و ۳۵۰ شغل توسط کمیته امداد قم را نیز از اخبار خوش امسال عنوان و اظهار کرد: با پرداخت ۳۱ میلیارد تومان وام کاملاً” قرض‌الحسنه بخشی از مشکلات ۶ هزار و ۱۰۷ نفر از متقاضیان حل شد.
قائم‌مقام کمیته امداد استان قم از ساماندهی هزار و ۲۲۶ ازدواج در سال ۹۹ خبر داد و افزود: امسال بیش از ۱۰ میلیارد تومان هم به‌صورت نقدی، غیر نقدی و کالا هم به زوج‌های جوان کمک شد.
وی از تلاش بی‌وقفه کارکنان کمیته امداد استان قم برای خدمت به ایتام و نیازمندان استان خبر داد و تأکید کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که کمک‌های آن‌ها در جشن نیکوکاری قبل از عید نوروز به دست افراد بی‌بضاعت خواهد رسید.
جوشقانیان، قائم مقام کمیته امداد استان، پس از اتمام فریضه نماز پاسخگوی مردم و پیگیر مشکلات مطرح شده توسط آنها بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری:
مردم، کمیته امداد را یاری کنند تا نیازمندان در رفاه بیشتری زندگی کنند
عضو مجلس خبرگان رهبری، ضمن قدردانی از کمیته امداد و تأیید خدمات این نهاد به مردم توصیه کرد کمیته امداد را یاری کنند تا نیازمندان در رفاه بیشتری زندگی کنند.
مدیرکل و مدیران ارشد کمیته امداد استان قم با آیت‌الله حسینی بوشهری، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و درباره مشکلات نیازمندان استان گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هفته احسان و نیکوکاری اوج خدمات کمیته امداد و حضور مردم در صحنه انفاق و ایثار است گفت: امیدواریم همه‌ساله گزارش دلگرم‌کننده شمارا بشنویم و برای موفقیت شما دعا کنیم.
وی بابیان اینکه کمیته امداد درخت پربرکت، ریشه‌دار و دارای برکات فراوانی است افزود: خوشا به حال شما که زمینه امور خیر را برای مردم فراهم می‌کنید تا از رهگذر همین نهاد بتوانند برای آخرتشان توشه بردارند.
این استاد حوزه آموزه‌های دینی درباره احسان و انفاق قبل از مرگ را خاطرنشان و اظهار کرد: اگر همه افرادی که تمکن مالی دارند یک حساب سرانگشتی داشته باشند می‌بینند که اگر خودشان برای آخرتشان ذخیره کنند بهتر از این است که به امید ورثه باشند.
وی از رشد دو برابری مشارکت‌های مردمی در کمیته امداد استان قم ابراز خرسندی کرد و گفت: این افزایش کمک‌ها نشانه این است که مردم، کمیته امداد و کار آن را باور دارند و خدمات این نهاد مقدس را لمس کرده‌اند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به مسئولان کشور در خصوص فرصت سوزی خدمت به محرومان هشدار داد و تأکید کرد: اگر در جامعه و بین مردم و مسئولان اعتمادسوزی ایجاد شود فاجعه رخ خواهد داد و دشمنان دین و انقلاب از این فرصت برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب هستند بهره‌برداری خواهند کرد.
وی با تأکید بر اینکه طبق نظر مبارک امام راحل باید اخبار خدمت به مردم و افراد بی‌بضاعت اطلاع‌رسانی شود گفت: هر چه می‌توانید اخبار خدمات خود را به مردم برسانید تا دشمنان اسلام و انقلاب در اهداف خود ناکام شوند.
آیت‌الله حسینی بوشهری تصریح کرد: من به خود می‌بالم که در شهری زندگی می‌کنم که خیران آن، آنان به برکت وجود مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه دستگیر محرومان هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن قدردانی از خدمات قابل‌قبول کمیته امداد در شرایط کرونا برای کاهش سختی‌ها و دردهای مردم گفت: بیش از گذشته و با همه توان به خدمات خود ادامه بدهید.
وی مهارت‌آموزی فرزندان تحت حمایت این نهاد را برای تأمین نیروی کار مشاغل فنی و صنعتی در آینده ضروری خواند و تأکید کرد: از تجربه افراد کارآفرین بهره بگیرید تا فضای کشور به کار و تولید تبدیل شود.
آیت‌الله حسینی بوشهری در پایان به مردم شریف استان قم توصیه کرد: با همین اعتمادی که به کمیته امداد از خود نشان دادند بازهم همت کنند و کمیته امداد را یاری کنند تا نیازمندان در رفاه بیشتری زندگی کنند.
در ابتدای این دیدار اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم گزارشی از عملکرد موفق این نهاد در استان قم را ارائه کرد.