با حضور آحاد مختلف مردم؛

مراسم عزاداری امام حسین (ع) درحسینیه آیت‌الله فاضل لنکرانی درقم برگزار شد

با حضور آحاد مختلف مردم؛مراسم عزاداری امام حسین (ع) در حسینیه دفتر آیت‌الله فاضل لنکرانی در قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،مراسم عزاداری و سوگواری امام حسین (ع) با حضور آحاد مختلف مردم در حسینیه دفتر آیت‌الله فاضل لنکرانی در قم برگزار شد.
در عصر اولین روز محرم با حضور آحاد مختلف جامعه، دلباختگان و دلدادگان اباعبدالله الحسین (ع) همانند سال‌های گذشته خیمه عزای امام حسین (ع) در حسینیه دفتر مرحوم آیت‌الله‌العظمی فاضل لنکرانی (ره) در قم برافراشته شد و علاقه‌مندان به اهل‌بیت (ع) به ماتم و سوگ نشسته و برای امام مظلوم و یاران با وفایش عزاداری و سوگواری کردند.
تلاوت قرآن، قرائت زیارت عاشورا، نوحه‌سرایی مداحان و سخنرانی به مدت ۱۲ روز همه‌روزه از ساعت ۱۸:۴۵ در این حسینیه برپا خواهد بود.
گفتنی است قدمت برنامه‌های این دفتر در مناسبت‌های شهادت و موالد اهل‌بیت (ع) به بیش از یک قرن می‌رسد و پایه گذار آن مرحوم آیت الله العظمی حاج شیخ عبدالله فاضل لنکرانی (ره) پدرمرجع فقید جهان تشیع ایت الله حاج شیخ محمد فاضل لنکرانی(ره) بود. به‌طوری که این مکان پایگاه مردمی دارد و بزرگان دین و حوزه از جمله حضرات مراجع تقلید شیخ عبدالکریم حائری ، میرزاجواد آقا ملکی ،بروجردی، امام خمینی ، مرعشی نجفی، سید محمد رضاگلپایگانی و عارف قزوینی ، سیدمصطفی خوانساری وحیدشبستری و……. در محافل و مجالس آن شرکت می‌کردند.