مدیرکل تبلیغات اسلامی قم:روحانیت صدای رسای مردم ایران است

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با اشاره به‌تشکیل قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی گفت: این قرارگاه از ۲۹ خردادماه صدای رسای مردم ایران خواهد بود. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،حجت الاسلام و المسلمین مرتضی شعبان زاده روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: قرارگاه فوق که درحال حاضر مردم را  به حضور باشکوه […]

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با اشاره به‌تشکیل قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی گفت: این قرارگاه از ۲۹ خردادماه صدای رسای مردم ایران خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،حجت الاسلام و المسلمین مرتضی شعبان زاده روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: قرارگاه فوق که درحال حاضر مردم را  به حضور باشکوه درانتخابات دعوت می‌کند ، از ۲۹ خردادماه برای نگه داشتن ظرفیت‌های مردمی سراسر کشور برای نقد کردن وعده‌های معیشتی دولت منتخب فعال خواهد بود.

وی با بیان اینکه در راس این وعده‌ها، وعده شکل گیری یک دولت مردمی مقتدر و متعهد به‌آرمان‌های اساسی انقلاب و مردم قرار دارد، گفت: این قرارگاه به‌انتخاب برترین‌ها و بهترین‌ها از میان جوانان کشور برای اداره کشور به‌منتخب مردم کمک می‌کند.

وی در ادامه احیای نظارت عمومی و مردمی بر رفتار شخص رئیس جمهوری و ۶ هزار مدیر میانی را نیز از دیگر ویژگی‌های قرارگاه مذکور خواند و گفت: اگر دولت منتخب مردم در مسیر مبارزه با فساد دچار موانعی در داخل و خارج کشور است، این قرارگاه خود را به‌حرکت در مسیر مبارزه با جریانی که نفعش در حضور مفسدان و نفوذی‌ها در کشور است، متعهد می‌داند.

شعبان زاده همچنین افزود: این قرارگاه دولت منتخب را در مسیر مبارزه با فساد و اصلاحات اساسی و بنیادینی که مردم تقاضا دارند و همچنین نابسمانی‌هایی که در حوزه بورس و اقتصاد بر مردم ناجوانمردانه تحمیل شده، شتاب می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم خاطرنشان کرد: قرارگاه حوزوی انقلاب چند ستاد مردمی ملی با نام‌های ملت امام حسین (ع)، مردم ایران، تشکل فراگیر گروه‌های تبلیغی با حضور بیش از ۴۰۰ هسته تبلیغی جهادی در کشور و روحانیانی که به‌طور انفرادی از طریق قرارگاه به‌سراسر کشور اعزام می شوند، دارد.

وی اضافه کرد: لشکر سایبری سه هزار و ۵۰۰ نفری که هم اکنون مردم را دعوت به‌مشارکت حداکثری در انتخابات می‌کند نیز از دیگر ستادهای این قرارگاه است که از ۲۹ خرداد با محوریت و پیشگامی قرارگاه حوزوی انقلاب صدای رسای مردم خواهند بود.

شعبان زاده گفت: برای این قرارگاه هیچ فرقی ندارد که چه کسی منتخب مردم می‌شود از این رو بیانیه‌ای را خطاب به‌همه کاندیداهایی که الان در میدان رقابت انتخاباتی هستند منتشر کرده‌است.

وی تصریح کرد: به‌نمایندگی از مردم ایران از بدخلقی‌هایی که در مناظره‌های انتخاباتی شد، به‌شدت معترض و منتقد هستیم.

وی افزود: بداخلاقی‌هایی که توسط برخی از کاندیداهای خاص شد نه مسائل مردم بود، نه حکایت از فرهنگ عمومی مردم داشت و نه در راستای تامین اولویت‌های مردم بود.

شعبان زاده  ادامه داد: از ۲۹ خرداد بر پایه این بیانیه و ظرفیت‌های مردمی کشور به‌طور متحد، یکپارچه و منسجم با همه کسانی که از میان مردم دلشان برای آینده ایران می تپد صدای مردم را قدرتمندانه، منظم و منسجم در سطوح مختلف به‌دولت منتخب خواهیم رساند.

وی گفت: اگر قرارگاه بتواند این ماموریت بزرگ را تعقیب کند، قطعا چهار سال آینده مشکل مشارکت نخواهیم داشت، مردم موقعی امیدوار می شوند که از میان خودشان جمعی قیام نموده و رای آنها را نقد کنند.

رئیس قرارگاه حوزوی انقلاب نیز در این نشست خبری با بیان اینکه مقدمات این قرارگاه از سال‌ها پیش فراهم شده بود ولی به‌لحاظ سخت افزاری و عملیاتی از تابستان ۹۹ به‌منظور پی‌جویی تحقق اهداف انقلاب اسلامی توسط حوزه‌های علمیه و همچنین پیگیری فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر حوزه انقلابی آغاز به‌کار کرد.

حجت الاسلام محمد مهدی محسنی افزود: این قرارگاه هدف اولیه و کوتاه مدت خود را پی‌گیری گفتمان سازی برای انتخاب اصلح و مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ قرار داد.

وی گفت: دلیل جدی و میدانی ما برای شکل‌گیری قرارگاه حوزوی انقلاب تجمیع و سامان‌دهی کانون‌ها و تشکل‌های مردمی و جهادی بوده که در حوادث مختلف اعم از سیل، زلزله، شیوع بیماری کرونا و حتی مسائل انقلاب اسلامی مانند اف. ای. تی.اف، برجام، سند ۲۰۳۰ و مسائل دیگر همکاری داشتند.

وی افزود: تشکیل این قرارگاه مورد توجه و تحسین مسئولان و بزرگان حوزه از جمله آیات سید هاشم حسینی بوشهری و علیرضا اعرافی قرار گرفته است.

محسنی با بیان اینکه اکنون در ابتدای راه هستیم و دولت حزب اللهی و منتخب مردم نیز که شکل بگیرد، کارمان به‌اتمام نرسیده و مسائل فراوان داریم،  ماموریت این قرارگاه را قرار دادن روحانیت به‌عنوان صدای مردم در پیگیری تحقق اهداف انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: درست است که مسائل و مشکل‌ها و نارسایی‌ها و بدبینی‌ها و دل زدگی‌هایی به‌روحانیت ایجاد شده، ولی همچنان مردم به‌نهاد روحانیت اعتماد ویژه ای دارند.

وی یادآور شد: کار اصلی ما پی‌جویی انتخاب اصلح، مشارکت حداکثری مردم، تحقق گفتمان انقلاب اسلامی و ارائه شاخص‌ها و معیارهای انتخاب اصلح می‌باشد.

رئیس قرارگاه حوزوی انقلاب با اشاره به‌برنامه‌های آینده این قرارگاه گفت: پس از انتخابات که دولت متخب مستقر شود، کار ما بیشتر خواهد شد، و مردم را در استیفای حقوق خود نمایندگی می کنیم.

وی در تبیین کارهای عمده‌ای که در این راستا صورت می‌گیرد بیان داشت: تلاش داریم تا یک مشارکت و معاضدت جدی و میدانی را با منتخب مردم در تعیین مدیران، مسئولان و وزیران و مدیران میانی داشته باشیم.

وی یادآور شد: حدود ۶ هزار مدیر میدانی در کل کشور نیاز داریم، که روحانیت بواسطه اعتماد و همچنین تخصص و کارشناسی که دارد، در این زمینه انجام وظیفه می‌کند.

محسنی با بیان اینکه پیشنهادهایی را از مراکز مختلف حوزوی و جامعه نخبگانی دریافت کرده و به‌دولت ارائه می‌کنیم، افزود: ما نظارت‌ها و و مراقبت‌های ویژه خود را خواهیم داشت، چرا که نامزدها و کاندیداها حرف‌هایی زدند و شعارهایی دادند و برنامه‌ها و وعده‌هایی داشتند، از این رو مطالبه‌های مردمی که در این خصوص وجود دارد را دنبال خواهیم کرد.

رئیس قرارگاه حوزوی انقلاب در ادامه خاطرنشان کرد: این قرارگاه مردم را در مبارزه با انحراف‌های مختلف مانند اشرافی گری، باند گرایی، قبیله گرایی که ممکن است در مسائل آینده حکمرانی و دستگاه های حاکمیتی ایجاد شود، نمایندگی خواهد کرد.

وی شناسایی و سامان دهی ظرفیت‌.های مردمی برای اصلاحات اساسی و بنیادین به‌ویژه در حوزه اقتصاد و فرهنگ را نیز از جمله محورهای این قرارگاه ذکر کرد و گفت: سعی می‌کنیم، یک جریان مطالبه گر محترمانه و صمیمانه در عین حال قاطعانه به‌نمایندگی از مردم داشته باشیم.

وی گفت: ما یک نظارت متعهدانه ای را برای انجام مسئولیت‌های دولت، شورای شهر و حتی مجلس شورای اسلامی آغاز می‌کنیم، البته نه به این شکل که قرارگاه بخواهد این کار را بکند، بلکه مردم را به‌صحنه می‌آوریم‌.

محسنی در پایان بیان کرد: خدمتگزار و تسهیل گر کانون‌های مردمی، تشکل‌های انقلابی و نهادهایی که امور فرهنگی را دنبال می‌کنند و وظیفه دارند که این امور را دنبال نمایند، هستیم.