شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ماموریت گرایی وآینده پژوهی از اولویت های آموزش عالی در کشور است

دکترغلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه صنعتی قم گفت: ماموریت گرایی و آینده پژوهی باید در اولویت کار آموزش‌عالی قرار گیرد تا فناوری های کشور متحول شود.
به گزارش  پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه ، دکترغلامی ضمن بازدید از دانشگاه صنعتی قم گفت: با افزایش تعداد دانشگاه ها و مجتمع های آموزشی باید به کیفیت آموزش نگاه ویژه ای داشته باشیم. البته با توجه به شرایط کنونی کشور باید از منابع مالی دولت بهینه استفاده کرد که با درآمد زایی دانشگاه ها و حمایت های دولت می توان کیفیت آموزشی و پژوهشی را ارتقا داد.
وزیر علوم در جمع مسئولین و اساتید دانشگاه صنعتی قم گفت: در دنیا تحول فناوری به سرعت انجام می شود به حدی که از امروز می بایست افق ۱۰ ساله علم و فناوری را رصد کنیم. به عنوان مثال رشته‌هایی مانند هوش مصنوعی و مدیریت هوشمند آینده را تحت سلطه می گیرند. دانشگاه‌های ما نباید از این موضوع غافل شوند.
وی افزود: فارغ التحصیلان دانشگاه ها باید کارآفرین یا شاغل باشند. در این خصوص وزارت علوم با کارآموزی دانشجویان در صنعت، ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید جوان درصنایع مختلف بستر را برای جذب دانشگاهیان در بازار کار مهیا کرده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به توسعه آموزش عالی در کشور گفت: با توجه به مد نظر قرار دادن کیفیت آموزش، جذب دانشجویان خارجی یکی از برنامه‌های وزارت علوم می باشد. دانشگاه هایی که معیارهای لازم جهت پذیرش دانشجویان خارجی را داشته باشند با حمایت های وزارت علوم به سمت و سوی بین المللی شدن خواهند رفت.

وی با اشاره به جوان بودن رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: جوان گرایی در مجموعه وزارت علوم بسیار مد نظر قرار گرفته است به حدی که در چند سال اخیر میانگین سن رؤسای دانشگاه ها تا ۱۱ سال کاهش داشته است.
دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم ،آموزش عالی در دولت تدبیر و امید را متمایز قلمداد کرد و افزود: در این دوره شاهد اصلاح ساختارها، توسعه فرهنگ ماموریت گرایی و کارآفرینی در بین دانشگاهیان و ایجاد فضایی آرام برای فعالیت های دانشجویی در دانشگاه ها بوده ایم.
وی در خصوص دانشگاه در حال توسعه صنعتی قم گفت: اساتید جوان و نخبه و کارکنان جوان و با انگیزه وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه ها است.
وی استقرار دانشگاه صنعتی قم را در بین ۷ شهرک صنعتی در استان بسیار استراتژیک دانست و گفت: با ایجاد فضای کار اشتراکی و باشگاه استارتاپ ها برای اولین بار در استان از ایده های نوآورانه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران حمایت می کنیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه های همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه با مراکز مختلف گفت:  ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه صنعتی قم با مهارت آموزی در دوران تحصیل توانسته اند جذب بازار کار شوند.

رئیس دانشگاه صنعتی قم با اشاره به افزایش چشمگیر آمار مقالات اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت: هدف ما در دانشگاه صنعتی قم این است که با ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنایع مختلف فاصله صنعت و دانشگاه را به حداقل برسانیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی