شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ضرورت سیاستگذاری برنامه های نشاط اجتماعی به منظور مقابله باسوء مصرف موادمخدر

استاندار قم بر ضرورت سیاستگذاری برنامه های نشاط اجتماعی به منظور مقابله با سوء مصرف مواد مخدر در شرایط کرونایی با فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در در استانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، به جانفشانی حافظان امنیت و مرزبانان در مبارزه با قاچاق مواد مخدر اشاره و اظهار کرد: عرصه مبارزه با مواد مخدر بستر مبارزه با بیوتروریسم است و ایران اسلامی با جانفشانی نیروهای همیشه آماده خود در مقابله با این پدیده شوم ایستادگی می کند.

استاندار قم ضرورت هم زیستی همراه با مراقبت های بهداشتی در شرایط شیوع کرونا را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: شرایط پایدار کنونی در استان نباید از مراقبت های مردم در مقابله با شیوع بیماری و قطع زنجیره انتقال کرونا بکاهد و این مهم در سیاست های کلان استان و اتخاذ تصمیمات مدیریتی در همه عرصه ها بعنوان یک اصل و اولویت در نظر گرفته می شود.

سرمست امر مبارزه با مواد مخدر را رویکرد همیشگی مدیریت استان دانست و بیان داشت: هرگونه تصمیم و برنامه ریزی در راستای بسترسازی فرهنگی پیشگیری و مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر در سطح جامعه با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجرایی شود.

وی نشاط اجتماعی در شرایط کنونی را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: در شرایط بحران شیوع کرونا اجرای برنامه ها بصورت مجازی و غیر حضوری در اولویت است.

استاندار قم نقش دستگاه ها و بخش های مختلف استان در حیطه وظایف تخصصی و تکالیف سازمانی مربوطه را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این اقدامات در قالب یک مجموعه مشترک و با اهداف تربیتی و پیشگیرانه در جامعه هدف، اقشار مختلف از جمله دانش آموزان صورت گیرد.

وی ادامه داد: ارائه مهارت های عمومی زندگی سالم و ترویج رفتارهای مراقبتی در نسل جوان، منجر به افزایش توانمندی و مهارت افزایی جوانان و پیشگیری عملی از سوء مصرف مواد مخدر در جامعه خواهد شد.

استاندار قم با اشاره به اهمیت افزایش نشاط در کاهش آسیب های اجتماعی، خاطر نشان کرد: مصائب حاصل از بیماری کرونا اهمیت کار در فضای نشاط اجتماعی را دوچندان می کند ولی بایستی در همه حال بر رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در برنامه های نشاط افزا تاکید شود.

گفتنی است در پایان این جلسه استاندار قم از تعدادی از مسئولین فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر تجلیل کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی