سرقت اطلاعات کاربران با استفاده از کدهای رایگان

رئیس پلیس فتا استان در خصوص کدهای رایگان ارائه شده در کانال‌ها و گروه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی به کاربران هشدار داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سرهنگ‌ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: بعضی از مجرمین سایبری کدهای مربوط به سایت‌ها، ربات‌های تلگرام و پلاگین‌های معروف که در […]

رئیس پلیس فتا استان در خصوص کدهای رایگان ارائه شده در کانال‌ها و گروه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی به کاربران هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سرهنگ‌ “علی موالی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: بعضی از مجرمین سایبری کدهای مربوط به سایت‌ها، ربات‌های تلگرام و پلاگین‌های معروف که در سایت‌های سازنده آن‌ها برای فروش قرار داده شده را به صورت رایگان یا با قیمت بسیار پایین در اختیار کاربران قرار می‌دهند.
وی افزود: کلاهبرداران در این ترفند به صورت مخفیانه و غیر مجاز با تغییر دادن اصل کدها و گنجاندن کدهای مخرب در آن‌ به جمع‌آوری اطلاعات موجود در سایت‌ها و کسب اطلاعات محرمانه کاربران می پردازند.
سرهنگ موالی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: اطلاعات کاربران از مهم‌ترین گنجینه‌های مربوط به سایت ها می‌باشد و بایستی به‌ طور کامل از این اطلاعات محافظت شود؛ بنابراین به جهت ایمن ماندن از نفوذ سارقان اطلاعات،پیشنهاد می شود از سایت‌ها و منابع اصلی فروشنده این قبیل خدمات که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند اقدام به خرید یا دانلود اطلاعات مورد نظر کنید.
رئیس پلیس فتا استان قم خاطر نشان کرد: ‌پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است، لذا کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک با مراجعه به بخش مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir، با ما در ارتباط باشند.