شما اینجا هستید
اخبار استان قم » رمز عبور کارت‌های بانکی را به‌صورت دوره‌ای تغییر دهید

رئیس پلیس فتا استان قم گفت: رمز عبور کارت‌های بانکی را به‌صورت دوره‌ای تغییر دهید و حتماً برای کارتی که با آن خرید اینترنتی انجام می‌دهید، رمز دوم یکبار مصرف یا پویا (OTP) را فعال کنید.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سرهنگ “علی موالی” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: یک یا چند کارت بانکی خود را به عنوان کارت امن قرار دهید، هرگز آن ها را به درگاه‌های اینترنتی و حتی درگاه‌های فروشگاه متصل نکرده و رمز دوم آن‌را نیز فعال نکنید و موجودی اصلی حساب خود را در حساب متصل به این کارت قرار دهید.

وی ادامه داد: حتی‌المقدور یک کارت بانکی مجزای  دیگر نیز برای خرید روزانه و استفاده از پوزهای فروشگاهی و خریدهای اینترنتی با استفاده از رمز دوم اختصاص دهید و در هنگام خریدهای اینترنتی، از معتبر بودن فروشگاه و درگاه بانکی اطمینان حاصل کنید و هنگام استفاده از پوزهای فروشگاهی، رمز عبور را شخصاً وارد نمایید.

رئیس پلیس فتا استان قم بیان کرد: به میزان نیاز و ضرورت از کارت های اصلی یا همان کارت های امن، مبلغ مورد نظر را از طریق عابربانک و خود پرداز بانک‌ها به کارت‌ روزانه یا اینترنتی خود انتقال دهید.

سرهنگ موالی اظهار داشت: رمز عبور کارت‌های بانکی به ویژه کارت اصلی خود را در دسترس سایر افراد حتی فرزندان خود به علت عدم آگاهی مکفی آنان به موارد ایمنی قرار ندهید.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: رمز عبور کارت‌های بانکی را به‌صورت دوره‌ای تغییر دهید و حتماً برای کارتی که با آن خرید اینترنتی انجام می‌دهید، رمز دوم یکبار مصرف یا پویا (OTP) را فعال کنید، قابلیت اعلام پیامکی تراکنش‌های بانکی کارت‌های حساب خود را فعال و نرم‌افزارهای بانکی همراه بانک خود را ترجیحاً از خود بانک مربوطه و یا سایت اصلی آن بانک دانلود و برروی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی