راه آهن قم سومین ایستگاه کشور درجابجایی مسافر

مدیر کل راه آهن قم با بیان اینکه راه آهن قم توانست رتبه سوم را دربین مناطق راه آهن در جابجایی مسافر کسب کند، گفت:راه آهن قم در بهمن ماه سال جاری با جابجایی ۱۷۶ هزار و هفتصد و پنجاه و هفت نفر در ورودی و خروجی مسافر حائز رتبه سوم بعد از مناطق تهران […]

مدیر کل راه آهن قم با بیان اینکه راه آهن قم توانست رتبه سوم را دربین مناطق راه آهن در جابجایی مسافر کسب کند، گفت:راه آهن قم در بهمن ماه سال جاری با جابجایی ۱۷۶ هزار و هفتصد و پنجاه و هفت نفر در ورودی و خروجی مسافر حائز رتبه سوم بعد از مناطق تهران و مشهد گردید.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی اداره کل راه آهن قم،محسن اعتماد با ابراز خرسندی از عملکرد این اداره کل در خدمت رسانی به مسافرین و زائرین شهر کریمه اظهار داشت: در مقایسه آمار آنلاین ورودی و خروجی مسافرایستگاه قم در بهمن ماه سال جاری با مناطق دیگر راه آهن کشور، ایستگاه قم در خروجی مسافر۸۵۰۷۹ نفر و در ورودی آنلاین نیز ۸۰۴۴۴ نفر رشد داشته است.
همچنین آمار خروجی آنلاین مسافر ایستگاه راه آهن قم در بهمن ماه سال جاری۹۱۱۲۴ نفر و آمار ورودی انلاین مسافردر بهمن ماه۹۶ نود و هشت هزار و ۱۸۴ نفر بوده است.
وی با اشاره به اینکه در بهمن ماه راه آهن قم در جابجایی مسافر از رشد مطلوبی برخوردار بوده است خاطر نشان کرد:در مقایسه آمار بهمن ماه ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال۹۵ خروجی مسافر۳۱ درصد و ورودی مسافر ۴۱ درصد افزایش داشته است.
اعتماد با اشاره به اینکه تمام تلاش کارکنان این اداره کل در جهت بالا بردن رفاه حال مسافرین و بالابردن سطح رضایت مشتریان است گفت : به منظور رفا و تسهیل در دسترسی مسافرین به خط دوم اقدامات زیادی از جمله طرح گسترش فضای ایستگاه و احداث زیر گذر های مجهز به رمپ و پله برقی و سیستم روشنایی ، افزایش تعداد چرخ دستی و تجهیز نمازخانه بوده است که بعضا در حال اجرا می باشد .
اعتماد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این نکته که اتصال دیگر مدهای حمل و نقل به ایستگاه راه آهن از اهمیت بالایی برخوردار است تصریح کرد:یکی از معضلاتی که مسافرین ورودی و خروجی ایستگاه راه آهن قم با آنها مواجه هستند فقدان تاکسی اختصاصی راه آهن است که امیدواریم با رایزنیهای صورت گرفته با تاکسیرانی این مشکل نیز بزودی مرتفع گردد.
وی با اشاره به اینکه روزانه ۵ هزار مسافر از ایستگاه قم جابجا می شوند ادامه داد:تاکسیرانی با اختصاص تعدادی تاکسی ویژه راه آهن قم می تواند ما را در امر خدمت رسانی به زائرین و مجاورین شهر کریمه اهل بیت کمک و یاری نماید