راه‌اندازی پروژه تفریحی زیپ‌لاین در بوستان کوثر

مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم از راه‌اندازی پروژه تفریحی زیپ‌لاین در بوستان کوثر خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، پیام جوادیان با بیان اینکه طی سال‌های اخیر شهرداری اقدامات قابل توجهی در راستای توسعه فضاهای تفریحی و گردشگری در قم انجام داده است اظهار داشت : یکی از مسائلی که در […]

مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم از راه‌اندازی پروژه تفریحی زیپ‌لاین در بوستان کوثر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، پیام جوادیان با بیان اینکه طی سال‌های اخیر شهرداری اقدامات قابل توجهی در راستای توسعه فضاهای تفریحی و گردشگری در قم انجام داده است اظهار داشت : یکی از مسائلی که در بدو ورود به قم مورد توجه قرار گرفت کمبود سرانه فضای سبز و فضاهای تفریحی و گردشگری در این شهر بود که به همین خاطر با عنایت دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم جهش قابل توجهی در اعتبارات سازمان‌ پارک‌ها صورت گرفت تا بتوان در این زمینه گام بلند و درخور شهروندان برداشت.

وی با اشاره به فراتر رفتن سرانه فضای سبز شهر قم از ٢٠ مترمربع خاطر نشان کرد: طی چهارسال گذشته سرانه فضای سبز شهر قم بیش از ۶ مترمربع افزوده شده و بوستان‌های زیادی نیز در محلات و مناطق مختلف شهر احداث شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم با اشاره به راه‌اندازی سورتمه و تله‌سیژ بوستان علوی، توسعه بوستان غدیر، راه‌اندازی پیست‌های ورزشی و…، یکی از پروژه‌های عظیم تفریحی، فضای سبز و گردشگری شهرداری را پارک هزارهکتاری دانست و افزود: این پروژه با توپوگرافی خاص خود در دل کوه در حال احداث است و بخشی از آن در بوستان کوثر در مراحل نهایی قرار دارد.

وی اضافه کرد: به همین خاطر با نظر شهردار قم در نظر داریم پروژه تفریحی جذاب زیپ‌لاین را در بوستان کوثر که توپوگرافی بسیار خوبی دارد راه‌اندازی کنیم.

جوادیان با اشاره به اطلاعیه سازمان پارک‌ها در خصوص جذب سرمایه‌گذار برای این پروژه افزود: براساس این اطلاعیه سازمان در نظر دارد تا نسبت به واگذاری عرصه و فضای مورد نیاز جهت احداث و راه اندازی پروژه مفرح و هیجانی زیپ لاین به همراه متعلقات(پل معلق، کافی شاپ) در بوستان کوثر به روش BOLT از طریق مزایده عمومی اقدام کند.