شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دومین همایش تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر در قم برگزار شد

امام جمعه قم روز یکشنبه ششم بهمن ماه در دومین همایش نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم، گفت: شما ایثارگران زمانی در جبهه های حق علیه باطل بر دشمن پیروز شدید و امروز در جبهه جهاد فرهنگی نیز به موفقیت های ارزنده دست یافته اید.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در این همایش اظهار داشت: قرآن فرموده هرکس در راه ما جهاد کند ما راه را برای او هموار می سازیم و خدا با محسنین است، شما ایثارگران نخبه در هر دو عرصه در رویارویی با دشمن و جهاد فرهنگی پیروز هستید.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به جهاد اصغر باید از جهاد اکبر گذر کرد و جانبازان، آزادگان و شهدا این مرحله را طی کردند و فاتح جبهه های حق علیه باطل شدند .

وی ادامه داد: پژوهشگران ایثارگر باید کتابهایی مبتنی بر رسالت شهیدان بنویسند و سیره شهدا را در جامعه منتشر سازند.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: جهاد فرهنگی نیز عرصه دیگر از فعالیت نخبگان ایثارگر است و در اهمیت این عرصه همان بس که پیامبر (ص) فرمود ، قلم از ناحیه خدا نعمت بزرگی است و اگر پای قلم در میان نبود نه ملک استوار می ماند، نه دین و زندگی ارزشمند وجود نداشت.

دانشمندان شیعه همواره با قلم شان اثر گذار بوده اند و آثار جاودانی برجای گذاشتند، کسانی چون شیخ محمد صدر و کاشف الغطا، این افراد تولید علم نمودند و آثار شیعه را به جهان معرفی کردند .

مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: نخبگان شاهد و ایثارگر امروز به رشد علمی و توانمندی دست یافته اند .

دکتر عادل مهری افزود: استفاده از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر در حوزه های اجرایی توجه بیشتر مسوولان را می طلبد و این مساله می بایست در استانها نیز مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

وی همچنین اشاره کرد: آیین نامه حمایت از نخبگان شاهد و ایثارگر کشور در هیأت دولت تصویب و به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تمامی استان ها ابلاغ شده است.

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: مفتخریم خدمت گزار ۴۵۰ نخبه شاهد و ایثارگر در استان قم باشیم که ۱۱۰ نفر از ایشان نخبه های حوزوی و ۳۴۰ نفر از نخبگان دانشگاهی، کارآفرینان، دارای عناوین برتر ملی و بین المللی در حوزه های قرآنی، فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی هستند.

حجت الاسلام حسن هنرمند افزود: ترکیب جمیت ایثارگری نخبگان استان شامل ۱۲۲ نفر خانواده شهید (همسر و فرزندان معظم شهدا ) ۲۹۴ جانباز و خانواده معظم ایشان و ۳۴ آزاده و خانواده معظم ایشان هستند.

وی اضافه کرد: امروز پیشرفت علمی نخبگان شاهد و ایثارگر مایه مباهات است، وارثان و یادگاران ایثارگر متعهدانه و دلسوزانه در خدمت نظام اسلامی هستند و مفتخریم خدمت گزار این قشر ارزشمند هستیم.

دومین همایش نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم با حضور مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر، معاون توسعه استانداری قم، مدیرکل بنیاد نخبگان استان، تشکلهای ایثارگری و نخبگان شاهد و ایثارگر و با تجلیل از ۳۲ نخبه حوزوی و دانشگاهی صورت گرفت.

این همایش با مشارکت بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم و تشکل آزادگان استان قم در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.

اولین همایش نخبگان شاهد و ایثارگر آبان ماه امسال در قم برگزار شد. 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی