شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دستگیری کلاهبرداران ۲ میلیاردی یک تن پسته

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به دستگیری ۳ کلاهبردار حرفه ای، گفت: متهمان از طریق ثبت سفارش یک تن پسته حدود ۲ ميليارد ريال کلاهبرداری کرده و متواری شده بودند که با تلاش مأموران پلیس آگاهی استان قم در یکی از استان های همجوار شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: با طرح شکایتی در پلیس آگاهی استان قم مبنی بر این که فردی طی تماس و ثبت سفارش یک تن پسته درجه يک به ارزش ۲ ميليارد ريال خواسته تا محموله به آدرس مغازه وی در قم ارسال و سپس پول آن واریز شود اما با اقدامی فریبکارانه پس از تحویل هیچ پولی پرداخت نکرده و متواری شده است، بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: متهم با درخواست از فروشنده پسته خواسته به همراه وي جهت پرداخت پول به بانک بروند اما پس از مدتی وقت تلف کردن به بهانه اي واهي از خودرو شاکي پياده و متواري می شود.

سردار آقاخانی اظهارداشت:فروشنده بلافاصله به محل تخليه بار مراجعه و مشاهده مي کند محموله پسته به مکانی نامعلوم منتقل شده است که در ادامه با شکایت وی و احضار مالک مغازه نامبرده يک برگ اجاره نامه را ارائه و اذعان داشت متهم مستاجر مغازه بوده و تاکنون نیز هيچ پولي پرداخت نکرده است.

سردار آقاخانی افزود: طی یک عملیات پیچیده متهم و ۲ همدستش توسط مأموران پلیس آگاهی در استان همجوار قم شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به این که متهم اصلی داراي ۳ فقره سابقه کيفري جعل و کلاهبرداري و یکی از همدستانش داراي ۹ فقره سابقه کلاهبرداري است، گفت: افراد مذکور با اذعان به کلاهبرداری، طی تحقیقات صورت گرفته به ۱۶ فقره کلاهبرداري در استان های همجوار قم نیز اعتراف و سرانجام تحویل مرجع قضائی شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی