دستگیری سرکرده باند کلاهبرداری ارسال پيامک جعلي ابلاغيه ثنا

فرمانده انتظامی استان از دستگیری سرکرده باند کلاهبرداری از طریق ارسال پيامک جعلي ابلاغيه ثنا در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سردار “سید محمود میرفیضی” اظهارداشت: در پی طرح شکایت های متعدد مردم مبنی بر اينکه شخص يا اشخاصي با ارسال پيامک جعلي ابلاغيه ثنا و فريب آن ها به‌روش نصب نرم افزارهاي مخرب بر روي تلفن همراه ، اطلاعات گوشي و اطلاعات کارت بانکي شان را هک کرده اند، شناسايي متهمان با هماهنگي مقام قضائي در دستور کار مأموران پليس فتا استان قم قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه با اقدامات گسترده کارشناسان پلیس فتا استان سرکرده باند در یکی از استان های غربی شناسایی، دستگیر و در مواجهه با شواهد موجود به بزه انتسابي و مشارکت با ۵ تن دیگر در استان های مختلف کشور اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی استان قم از تلاش برای دستگیری دیگر همدستان متهم این پرونده خبر داد و گفت: در نهایت نامبرده به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.
سردار میرفیضی از مردم خواست، در صورت مواجهه با مصادیق اقدامات مجرمانه در فضاي مجازي موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اطلاع دهند.
دستگیری جاعلان سند نمره کار
جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۳ جاعل سند نمره کار خودرو و توقیف ۲ دستگاه خودرو بنز ۲۴۰ و یک دستگاه خودرو موهاوی در این رابطه خبر داد
سردار “بهادر اسماعیلی” اظهارداشت: با اقدامات اطلاعاتی مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان قم مشخص شد افرادی با خرید خودروهای گران قیمت مدل پایین در مزایده ها و اخذ گذر موقت جهت انتقال آن ها به کشورهای همسایه نسبت به سند نمره کردن این خودروها اقدام می کنند، بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.
وی در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته، از دستگیری ۳ جاعل و کشف ۲دستگاه خودرو بنز۲۴۰c و یک دستگاه خودرو موهاوی خبر داد و گفت: با بررسی کارشناس مشخص شد موتور و سیلندر خودروها کاملا تعویض و شماره اصلی بر روی آنها هک شده است.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه کارشناسان ارزش خودروهای توقیفی را در مجموع ۳۲ميليارد ريال اعلام کردند، تصریح کرد: از متهمان تحقیق و پرونده به سازمان تعزیرات به عنوان مرجع رسیدگی کننده ارسال شده است.
سردار اسماعیلی، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از نگهداری کالاهای قاچاق توسط افراد سودجو، موضوع را از طريق شماره تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت های پلیسی استان اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به برخورد قانوني با متخلفان اقدام شود.