دستگیری سارق ریل های راه آهن درقم

رئيس پليس راه آهن قم از دستگيري 2 سارق و کشف 2 و نيم تن ریل راه آهن مسروقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،سرهنگ ” محمود محرابي” در تشريح اين خبر اظهار داشت: در راستاي برقراي امنيت شبکه ريلي،ماموران گشت این یگان در حین سرکشي از سطح حوزه استحفاظي، در سوزن ورودي ايستگاه راه آهن سواريان، به ۲ نفر که در حال پرسه زنی بودند، مشکوک شده و آن ها را به طور نامحسوس زیر نظر می گیرند.
وی افزود: ماموران مشاهده می کنند،متهمان پس از برش کاري ريل ها با کمان اره، ریل های بریده شده را به داخل ۲ دستگاه خودرو سواري سمند و پژو ۴۰۵ منتقل و قصد خروج از محوطه ایستگاه موصوف دارند.
رئيس پليس راه آهن بیان داشت: ماموران در یک عملیات غافلگیرانه خودورها را متوقف و هر ۲ سارق را دستگير و به کلانتری راه آهن قم منتقل کردند.
سرهنگ محرابی افزود: در بازرسي از محل و داخل خودرو ها، مقدار ۲ و نيم تن ريل برش کاري شده كشف شد.

کشف ۱۳ میلیاردی ميلگرد های مسروقه درقم
فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری ۴ متهم و کشف ۸۰ تن میلگرد مسروقه در قم خبر داد
سردار”سید محمود میرفیضی اظهار داشت:با اعلام شکایت یک شرکت عمرانی در خصوص سرقت ۸۰ تن ميلگرد از محل پروژه در حال ساخت یک مرکز درمانی ،موضوع بصورت ويژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان مجرب پایگاه یکم پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود:کارآگاهان در بازديد از محل سرقت وتحقيقات گسترده ميداني دریافتند که ميلگرد ها از درب شرکت خارج نشده و احتمالا به وسیله ساير پيمانکاران مشغول کار در آن پروژه ،مصرف شده است.
فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد:با تلاش شبانه روزي کارآگاهان ۴ نفر به عنوان متهم شناسايي و توقیف شدند و در نهایت مشخص شد ميلگرد ها توسط يک شرکت پيمانکاري فعال در پروژه به صورت شبانه و به تدريج در طول يک سال از محل دپوي ميلگردها سرقت و به کار برده شده است.
سردار میرفیضی با اعلام اینکه کارشناسان ارزش میلگردهای مسروقه را ۱۳ میلیارد ریال برآورد کرده اند،گفت:هر ۴ نفر متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضايي معرفي و براي آنان قرار قانوني مناسب صادر شد.