دستگیری سارقان ۴۰ میلیاردی منازل بافت قدیمی قم

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۳ سارق منزل و کشف ۴۰ میلیارد ریال اموال مسروقه در این استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم؛ سرهنگ “میکائیل قهرمانپور” اظهارداشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل بافت قديمي هسته مرکزي شهر قم، بلافاصله موضوع در دستور کار تيم ويژه مبارزه […]

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۳ سارق منزل و کشف ۴۰ میلیارد ریال اموال مسروقه در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم؛ سرهنگ “میکائیل قهرمانپور” اظهارداشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل بافت قديمي هسته مرکزي شهر قم، بلافاصله موضوع در دستور کار تيم ويژه مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه با بررسی جغرافیای جرم و انجام اقدامات پلیسی ۳ نفر در این رابطه شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی استان دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: با بازسازي محل هاي سرقت افراد مذکور به ۱۷ فقره سرقت منزل به ارزش۴۰ ميليارد ريال اعتراف کردند.
سرهنگ قهرمانپور تصریح کرد: متهمان در تحقیقات پلیس اذعان داشتند در ايام حضور در زندان با یکدیگر آشنا شده و قرار گذاشتند پس از آزادي به منظور تهيه هزينه اعتياد با پرسه زني در کوچه هاي داراي بافت قديمي از منازل خالي از سکنه سرقت کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان گفت: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

کشف ۴۰۰ طاقه پارچه قاچاق
فرمانده انتظامی استان از کشف ۴۰۰ طاقه پارچه قاچاق در بازرسی از یک دستگاه کامیون در اتوبان “کاشان-قم” خبر داد
سردار “سید محمود میرفیضی” اظهارداشت: در پی کسب خبری از پليس امنيت اقتصادي استان بوشهر مبنی بر حمل کالاي قاچاق توسط یک دستگاه کامیون از مبدا استان هاي جنوبي به شمال کشور، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه کارآگاهان با هماهنگی مقام قضائی استان به محورهای مواصلاتی مورد نظر اعزام و سرانجام خودرو مذکور را در در اتوبان “کاشان-قم” مشاهده و توقیف کردند.
فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: راننده اذعان داشت کامیون به مقصد یکی از شهرهای شمالی در حال طي مسير بوده و محموله بارگيري شده سبوس است بنابراین يک فقره بارنامه ارائه که در ادامه با هماهنگی مقام قضائی استان کامیون به همراه راننده به یگان منتقل و در بازرسی صورت گرفته ۴۰۰ طاقه پارچه، ۷ هزار و ۳۲۰ عدد شیرآلات و اتصالات و ۷۱۰ ثوب پوشاک فاقد مجوز و قاچاق کشف شد.
سردار میرفیضی تصریح کرد: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.
فرمانده انتظامی استان گفت: در نهایت متهم دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.