دستگیری باند سارقان گوشی تلفن همراه عابران پیاده

فرمانده انتظامی استان از دستگیری و انهدام باند سارقان گوشی تلفن همراه عابران پیاده در این استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سردار “سید محمود میرفیضی” اظهارداشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت گوشی تلفن همراه توسط راکبان یک دستگاه موتورسیکلت دو ترک در قم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار […]

فرمانده انتظامی استان از دستگیری و انهدام باند سارقان گوشی تلفن همراه عابران پیاده در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سردار “سید محمود میرفیضی” اظهارداشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت گوشی تلفن همراه توسط راکبان یک دستگاه موتورسیکلت دو ترک در قم، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.
وی افزود: تحقیقات کارآگاهان ادامه داشت تا اینکه یک نفر مالخر ۳۸ ساله داراي يک فقره سابقه سرقت گوشي که تحت پوشش شاگرد مغازه گيم نت، در امر خريد و فروش و تغيير سريال گوشي هاي موبايل به صورت مخفيانه فعاليت داشت شناسايي و با هماهنگی مقام قضائی استان دستگیر شد.
فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: سپس ۲ نفر متهم ۱۸ و ۱۹ ساله و از مرتبطين که مشخصات ظاهري آن ها با مشخصات ظاهري تصاوير به دست آمده از سارقان در صحنه هاي سرقت تشابه زيادي داشتند شناسایی، دستگیر و با انتقال به پلیس آگاهی استان در تحقیقات پلیس به سرقت گوشی تلفن همراه از عابران پياده اعتراف کردند.
سردار میرفیضی، از شناسایی ۳۸ نفر مالباخته در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت: سرانجام متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان و در نهایت با قرار قانونی مناسب راهی زندان شدند.

فعال کردن گزینه های امنیتی در شبکه‌های اجتماعی
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گفت: کاربران بایستی همواره به منظور حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی گزینه های امنیتی در شبکه‌های اجتماعی که از ملزومات کار در فضای مجازی است را فعال کنند تا هر کسی به اطلاعات مختلف کاربران دسترسی نداشته باشد
سرهنگ ” علی موالی” اظهار داشت: تمامی کاربران شبکه هاى اجتماعى خصوصاً بانوان جوان بایستی هوشیار باشند و به هیچ عنوان به هویت افراد در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی اعتماد نکنند و اطلاعات و تصاویر خصوصی خود و خانواده شان را در فضای مجازی منشر نکنند.
وی افزود: مجرمان سایبرى و افراد فرصت طلب در فضاى مجازى به دنبال این گونه اطلاعات بوده و با سوء استفاده از آن به دنبال فریب، تهدید و اخاذى می باشند.
سرهنگ علی موالی خاطرنشان کرد: کاربران بایستی همواره به منظور حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی گزینه های امنیتی در شبکه‌های اجتماعی که از ملزومات کار در فضای مجازی است را فعال کنند تا هر کسی به اطلاعات مختلف کاربران دسترسی نداشته باشد.
رییس پلیس فتا استان قم بیان کرد: خانواده ها در نگهداری عکس‌ها و اطلاعات محرمانه خود و فرزندانشان نهایت دقت را داشته باشند، اطلاعات شخصی خود را رمزگذاری کرده و از انتشار دادن هر گونه اطلاعات شخصی و خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.