شما اینجا هستید
اخبار استان قم » دستگيري هفت نفر از اراذل و اوباش شرور در قم

فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری ۷ نفر اراذل و اوباش شرور که باعث ایجاد رعب و وحشت مردم شده بودند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، سرهنگ ” مراد حسین جعفریان ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر وقوع یک فقره درگیری شدید در سطح حوزه استحفاظی کلانتری ۲۱ فرماندهی انتظامی شهرستان قم، بلافاصله ماموران به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی بعمل آمده مشخص شد ۲ نفر راکب موتور سوار با در دست داشتن یک قداره با ۳ نفر دیگر در حال درگیری شدید ، عربده کشی و تخریب شیشه های مغازه یکی از کسبه محل بودند که قبل ازحضور ماموران اقدام به فرار کردند.

سرهنگ جعفریان ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و ایجاد ناامنی و رعب و وحشت اراذل اوباش برای ساکنان و کسبه محل، ماموران تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان قم اضافه کرد: ماموران موفق شدند ۷ نفر اراذل و اوباش در این ارتباط را شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی همگی آنان را در یک عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر کردند.

وی بیان داشت: در بازرسی بدنی از متهمان يک عدد اسپري دفاع شخصي، يک قبضه چاقو و مقدار تقريبي ۹ گرم مواد مخدر از نوع ” گل ” کشف شد.

سرهنگ جعفریان تصریح کرد: متهمان به همراه پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

کشف حدود ۷ کیلوگرم تریاک در قم

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به کشف حدود ۷ کیلوگرم تریاک در قم، از دستگيري ۴ متهم در این رابطه خبر داد.

سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در پي تمرکز اقدامات پليس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان قم بر روي عناصر اصلي تهيه و توزيع مواد مخدر مشخص شد فردي قصد دارد مقدار قابل توجهي تریاک را با يک دستگاه سواری “پراید” از یکی از استان های جنوبی به قم منتقل کند، بنابراین پیگیری موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: در ادامه ضمن هماهنگی با مقام قضائی استان تیم عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به یکی از محورهای مواصلاتی اعزام و تلاش برای شناسایی خودرو مذکور آغاز که سرانجام شناسايي، توقيف و ۴ نفر متهم در این خصوص نیز دستگير شدند.

سردار آقاخانی خاطرنشان کرد: طی بازرسي از خودروی موصوف، ۶ کيلو و ۹۵۰ گرم مواد افیونی از نوع ترياک در قالب ۳۲ بسته بصورت لول شده با اوزان مختلف کشف و متهمان به همراه پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

وی یکی از اولویت های اصلی پلیس قم در سال جاری را مبارزه با قاچاق مواد مخدر دانست و تاکید کرد: شهروندان می توانند گزارشات خود را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ در اختیار پلیس استان قرار دهند.

سردار آقاخانی هشدار داد: اگر درصد كمي از كودكاني كه والدين آنها معتاد هستند به سوي بزهكاري سوق داده شوند، بعد از گذشت چندين سال تعداد بزهكاران در کشور به هزاران نفر خواهد رسيد.

فرمانده انتظامی استان قم موادمخدر را منشاء وقوع بسياري از جرایم و آسیب های اجتماعي نظير قتل، تجاوز، سرقت دانست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی