در سال رونق تولید: مددجویان هنرمند قمی ۱۹۵ تخته فرش بافتند

مددجویان هنرمند تحت حمایت کمیته امداد استان قم در سال گذشته ۱۹۵ تخته فرش دستباف به متراژ ۳۰۰ متر مربع بافتند. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه هنر اصیل فرش بافی از جمله صنایع دستی مورد […]

مددجویان هنرمند تحت حمایت کمیته امداد استان قم در سال گذشته ۱۹۵ تخته فرش دستباف به متراژ ۳۰۰ متر مربع بافتند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه هنر اصیل فرش بافی از جمله صنایع دستی مورد توجه مردم استان قم و مددجویان تحت حمایت این نهاد است گفت: قالیبافی از جمله مشاغل مناسب زنان سرپرست خانوار هم هست که می توانند در کنار انجام کار های منزل همراه اعضای خانواده کار و درآمدزایی کنند.
وی ادامه داد: این نهاد طرح های روز و مورد نظر بازار را شناسایی و با تامین مواد اولیه مرغوب فضای اشتغال خانگی را در این زمینه برای مددجویان فراهم می کند.
وی نظارت بر اجرای این طرحها و فروش تولیدات فرش با قیمت های مناسب را از وظایف کمیته امداد برشمرد و افزود: این نهاد همیشه سعی کرده است بر خلاف بازار بیشترین سود نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت شود و از زیان احتمالی آنها جلوگیری می شود.
وی از دوره های آموزشی به بافی قالی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: با توجه به کیفیت فرشهای بافته شده، ارزش آنها نزدیک به ۴۰میلیارد ریال بوده است.