در ادامه طرح” قم در مسیر تحول”:تله سیژ بوستان علوی قم افتتاح می‌شود

در ادامه طرح” قم در مسیر تحول”، پروژه تله سیژ بوستان علوی به بهره‌برداری خواهد رسید. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به نقل از شهرنیوز، مراسم بهره‌برداری و افتتاح پروژه تفریحی و گردشگری تله سیژ بوستان علوی در ادامه اجرای طرح ” قم در مسیر تحول” با حضور مسئولان استانی و مدیریت شهری برگزار می‌شود. […]

در ادامه طرح” قم در مسیر تحول”، پروژه تله سیژ بوستان علوی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به نقل از شهرنیوز، مراسم بهره‌برداری و افتتاح پروژه تفریحی و گردشگری تله سیژ بوستان علوی در ادامه اجرای طرح ” قم در مسیر تحول” با حضور مسئولان استانی و مدیریت شهری برگزار می‌شود.

این پروژه تفریحی که از سال ۱۳۹۶ و علیرغم مشکلات گمرکی آغاز شد، به طول ۲۴۰۰ متر به‌صورت رفت‌وبرگشت از جنوب به سمت شمال بوستان علوی با اعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده است.

مساحت کل این پروژه ۱۳ هزار مترمربع است که با اهداف کلان توسعه اماکن رفاهی، تفریحی و گردشگری، تقویت اقتصاد شهری و افزایش زمان ماندگاری زائرین در شهر قم و ایجاد تفریحات مفرح و شاد در شهر اجراشده است.

از ویژگی‌های بارز این پروژه می‌توان به پیوست مجتمع تفریحی و شهربازی، جاذبه گردشگری برای مسافران ایرانی و خارجی، نبودن پروژه مشابه تا شعاع ۳۰۰ کیلومتری از شهر قم و چشم‌انداز زیبا و سرسبز پیرامون پروژه اشاره کرد.

این پروژه توسط شرکت عمران معصومیه شهرداری قم و شامل دو ایستگاه با امکانات رفاهی و تفریحی در کنار سورتمه ریلی بوستان علوی احداث‌شده است.