شما اینجا هستید
اخبار استان قم » حضور سفیران کریمه اهل‌بیت(س) در منزل یکی از شهدای اغتشاشات اخیر

سفیران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) به همراه پرچم متبرک حرم مطهر در منزل مرتضی ابراهیمی پاسدار شهید مدافع امنیت حضور یافته و با خانواده این شهید دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، سفیران کریمه اهل‌بیت(س) به مناسبت رحلت شهادت‌گونه با خانواده شهید مدافع امنیت، شهید مرتضی ابراهیمی که در اغتشاشات اخیر به شهادت رسید، دیدار کردند.
سفیران کریمه در این دیدار پرچم حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) را نیز به همراه داشته و تبرکات آستان مقدس را به خانواده شهید ابراهیمی تقدیم کردند.
شهید مدافع امنیت، پاسدار مرتضی ابراهیمی متولد ۱۳۶۳ و فرمانده گردان امام حسین(ع) ملارد بود که در ناآرامی‌های منطقه ملارد برای ایجاد امنیت در محل اغتشاش حضور داشت و با چاقوی اشرار به شهادت رسید.
او یکی از مدافعان حرم اهل‌بیت(ع) در سوریه نیز بود. شهید ابراهیمی فرمانده شهید مدافع حرم، عباس آبیاری و همرزم شهید مصطفی صدرزاده و شهید محمد آژند بود. این شهید ۳۵ساله ساکن شهریار بود که از او دو فرزند به‌یادگار مانده است.
در وصیت این شهید امنیت آمده است: «در خط ولایت و پشتیبان ولایت باشید که چراغ راه است. نگذارید که دشمن چه از راه جنگ سخت و چه از راه جنگ نرم، دین و کشورتان را از شما بگیرند. توکلتان بر خدا و ائمه باشد. به ‌قول دوستی که هیچ‌وقت او را آن‌گونه که باید نشناختم، شهید صدرزاده: اگر دستم به دامان امام‌حسین(ع) برسد، نام تک‌تکتان را خواهم برد.»

قاتل پشیمان از طناب دار رهایی یافت

خانواده مقتول با پادرمیانی خودجوش خادمان حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها به نیت بانوی کرامت از قصاص قاتل پشیمان فرزند خود گذشت کردند.
به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، جمعی از خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) به صورت خودجوش به همراه پرچم متبرک حرم مطهر در منزل خانواده مقتول حضور یافته تا واسطه خیر شوند و این خانواده از قصاص قاتل پشیمان فرزندشان گذشت کنند.
پیگیری خادمان طی چند روز ادامه یافت تا این‌که صبح امروز به نتیجه رسید و خانواده مقتول با نگاه به سیره و روش حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و به نیت این بانوی بزرگوار از قصاص فرد قاتل پشیمان گذشت کرده و طناب‌دار را از گردن او برداشتند.
خانواده مقتول خواستار منع از قصاص شده‌اند و این خبر در حالی منتشر می‌‌شود که اطلاعات آن به تأیید دادگستری استان قم نیز رسیده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی