حضوردبیرکل نهادکتابخانه های عمومی کشوردرجمع خانواده شهیدمدافع حرم

در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در جشن زادروز فرزند شهید مدافع حرم حضور پیدا کرد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همراهی حجت الاسلام والمسلمین جباری […]

در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در جشن زادروز فرزند شهید مدافع حرم حضور پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همراهی حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم، سیداحمد آقامیری مدیرآموزش و پرورش استثنایی استان قم،  در بخش نابینایان کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای حضور پیدا کرد.

 

در آغاز این جشن تولد، وصیت نامه شهید و اشعاری در باره مقام و منزلت شهیدان گلگون کفن مدافع حرم قرائت شد. در این دیدار علیرضا مختارپور ضمن بازدید از بخش نابینایان و گفتگوی صمیمانه و تفقد و دلجویی از خانواده شهید مجید عسگری از شهدای مدافع حرم، در جشن زادروز فرزند روشندل این شهید والا مقام که در بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه ای برگزار شد؛ حضور پیدا کرد و ساعاتی را به گفتگو با کودکان و نوجوانان روشندل عضو کتابخانه پرداخت.

 

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار داشت: شهدا مفاخر و میراث گرانبها و ارزشمند کشور اسلامی به شمار می روند و خانواده های معزز آنان نیز همچون نگینی گرانبها و سرمایه ای عظیم در بین ما هستند و خون شهیدان است که حافظ ما و نظام اسلامی است. وی همچنین از تولید کتابهای بریل و گویا برای استفاده نابینایان  سراسر کشور ابراز خرسندی کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم نیز بیان کرد: حضور صمیمانه آقای مختارپور در بین فرزندان شهید و دیگر اعضای روشندل و همچنین تقدیر ایشان از فرزند شهید مدافع حرم حقیقتا روحیه‌ بخش و پر از انرژی مثبت بود. وی از این فضای دوستانه و صمیمیت ایجاد شده به عنوان خاطره ای دلپذیر و ماندگار برای همه کودکان و نوجوان بینا و روشندل به ویژه فرزند معزز شهید یاد کرد و گفت: با حمایتها و پیگیری های این اداره کل و همینطور به همت کتابداران پرتلاش بخش نابینایان توانسته ایم تا حدودی نیازهای مطالعاتی این قشر عزیز را فراهم کنیم و این فعالیتها باعث شده تا این بخش بیشتر از گذشته مورد توجه مسئولین و رسانه ها و روشندلان سراسر کشورقرار گیرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان با اشاره به اینکه کتابداران این بخش، گروه هدف خود را نیازسنجی می کنند و بر همین اساس با برنامه‌ریزی مناسب برای تولید کتاب های بریل و گویا گام بر می دارند.

حسن عبدلی مسئول بخش نابینایان نیز در این دیدار با اشاره به حضور فعال فرزندان این شهید در کتابخانه گفت: فرزند نابینای این شهید بزرگوار عضو فعال این بخش هستند که برای امانت کتاب و شرکت در برخی از برنامه‌ها به کتابخانه می‌آمدند.

 

وی در خاتمه گفت: در روزهای پایانی عمرگروهک تکفیری داعش باخبرشدیم پدر بزرگوار این عضو فعال در درگیری با تروریست ها به فیض شهادت رسیده‌اند. به همین خاطر پیشنهاد شد که در سالروز تولد این کودک، جشنی با حضور خانواده معزز شهید و دیگر اعضای کتابخانه برپا شود.

 

خاطر نشان می شود اعضاء نیز با حضور دبیرکل نهاد به شعرخوانی، قصه گویی و معرفی کتاب و مدیحه سرایی پرداختند. در پایان مختارپور ضمن گفتگو با کتابداران از کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای و بخش های مختلف آن بازدید کرد.