شما اینجا هستید
اخبار استان قم » حذف آبیاری تانکری از فضای سبز شهری و جنگلی قم

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: آبیاری تانکری به دلیل هزینه بر بودن و آلودگی زیست محیطی از دستور کار خارج شده از همین رو باید همه شبکه آب به سمت آبیاری تحت فشار برود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، پیام جوادیان با اشاره به توجه ویژه به موضوع آب و تکمیل شبکه انتقال آب مستند بر طرح جامع آب فضای سبز شهر قم، اظهار داشت: این طرح مبنای حرکت سازمان در طرح های توسعه و ایجاد فضای سبز شهر است.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم توجه ویژه به حذف تانکر در فضای سبز شهری و خارج شهر را مورد تاکید قرار داد و افزود: آبیاری تانکری به دلیل هزینه بر بودن و آلودگی زیست محیطی از دستور کار خارج شده از همین رو باید همه شبکه آب به سمت آبیاری تحت فشار برود.
جوادیان با توجه به مدیریت آفات و بیماری های گیاهی در شهر و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با آفات را یادآور شد و اظهار داشت: امسال از ابتدای فروردین برنامه ریزی ها برای مقابله با انواع آفات و بیمارهای گونه‎های گیاهی فضای سبز شهر انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به خاک و بستر کاشت با رویکرد ایجاد فضای سبز پایدار و ماندگار موضوع دیگری است که در دستور کار سازمان قرار دارد، گفت: کاشت باید منطقی، درست و با مسایل تخصصی خاک شناسی همراه باشد تا مشکلی در آینده به همراه نداشته باشد.
منبع خبر: اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی