جشنواره نمایشی دختران تمدن‌ساز در قم برگزار شد

جشنواره نمایشی دختران تمدن ساز برای نخستین بار با همت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، پس از فراخوان جشنواره نمایشی در کمتر از یک ماه ۱۸ گروه نمایشی ثبت نام کرده و با […]

جشنواره نمایشی دختران تمدن ساز برای نخستین بار با همت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، پس از فراخوان جشنواره نمایشی در کمتر از یک ماه ۱۸ گروه نمایشی ثبت نام کرده و با پشتیبانی محتوایی و نظارتی در دو قالب اجرای زنده و رادیویی در روزهای ۱۶ و ۲۳ مهرماه با حضور داوران توانمند منتخب جشنواره‌های بین‌المللی به اجرا پرداختند.
بیش از ۱۵۰ نفر در قالب بازیگر، فیلمنامه نویس و کارگردان در جشنواره نمایشی دختران تمدن ساز شرکت کردند.
موضوعات این جشنواره در زمینه دینی، اجتماعی، تاریخی و… با محوریت بانوان در قالب مقابله با تفکر سکولار یزیدی، حجاب زینبی، حضرت زینب در کاخ یزید، شهادت حضرت رقیه(س)، زندگینامه همسران و دختران ائمه طاهرین(ع)، دختران و بانوان الگوساز و… بود.
اختتامیه این جشنواره به مناسبت هفته وحدت و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رضا عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم و صدیقه صدیق مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم در سالن کوثر این اداره کل برگزار شد.
در این مراسم از چهار گروه منتخب نمایش صحنه‌ای، یک گروه منتخب نمایشنامه خوانی، دو بازیگر منتخب و یک گروه منتخب مردمی از نمایش صحنه‌ای تقدیر شدند.